Osem obvinených z akcie Stavbár vzali do väzby, dôvodom je drogová trestná činnosť

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Putá, väzba, tínedžer
Foto: ilustračné, thinkstock.com

Sudca pre prípravné konanie Špecializovaného trestného súdu v Pezinku rozhodol o vzatí do väzby ôsmich osôb, ktoré sú obvinené z obzvlášť závažného zločinu nedovolenej výroby omamných a psychotropných látok. Ako ďalej informovala hovorkyňa súdu Katarína Kudjáková, dôvodom väzby je obava z pokračovania v trestnej činnosti, teda preventívna väzba. U jedného obvineného sudca konštatoval aj útekovú väzbu.

Rozhodnutie nie je právoplatné

Zároveň sudca dvoch obvinených prepustil zo zadržania na slobodu a ich väzbu nahradil dohľadom probačného a mediačného úradníka, ako aj primeranými povinnosťami a obmedzeniami.

Rozhodnutie súdu nie je právoplatné. O sťažnostiach bude rozhodovať Najvyšší súd SR,“ doplnila hovorkyňa.

Akcia „Stavbár“

Príslušníci národnej kriminálnej agentúry (NAKA) vykonali uplynulý týždeň rozsiahlu policajnú akciu s krycím názvom Stavbár. Akcia bola zameraná na zadržanie obvinených osôb pôsobiacich v štruktúre zločineckej skupiny. Tá sa zaoberala obchodovaním s drogami v Bratislave a v jej okolí. Vyšetrovateľ NAKA obvinil 16 osôb, z ktorých 10 zadržali. Počas akcie bolo vykonaných viacero domových prehliadok. Policajti zaistili väčšie množstvo drog, peňažnej hotovosti a ďalších cenín. Jeden z obvinených sa pokúsil o útek cez balkón. To sa mu však nepodarilo a napokon aj on skončil v rukách polície.

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Viac k osobe Katarína Kudjáková
Firmy a inštitúcie NAKA Národná kriminálna agentúraNS Najvyšší súd SRŠpecializovaný trestný súd v Pezinku