Osud krajiny má v rukách Progresívne Slovensko, tvrdí Gröhling

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Branislav Gröhling
Podpredseda SaS a predseda poslaneckého klubu Branislav Gröhling. Foto: archívne, SITA/Diana Černáková.
Tento článok pre vás načítala AI.

Osud krajiny má v rukách Progresívne Slovensko (PS). Na sociálnej sieti to uviedol poslanec Branislav Gröhling (SaS) s tým, že už na stretnutí s PS v utorok 3. októbra s predsedom strany Sloboda a Solidarita Richardom Sulíkom hovorili, že Hlasu-SD treba okamžite ponúknuť pozíciu predsedu vlády a ministra vnútra, aby Robert Fico nemal náskok.

Ponuka na post premiéra

„Tieto voľby totiž de facto vyhral Hlas, pretože si ako jediný môže vyberať, s kým pôjde do vlády,“ uviedol Gröhling a dodal, že je rád, že sa PS rozhodlo dať ponuku Hlasu na premiéra.

Viac o téme: Predčasné voľby na Slovensku 2023

„Ďalšou potešujúcou správou je, že po včerajšku je opäť za rokovacím stolom aj Kresťanskodemokratické hnutie,“ napísal Gröhling a podotkol, že stále tu však hrozí vznik vlády Smeru, Hlasu a Slovenskej národnej strany.

Dve možnosti

„Keď sa pozriem na možné nominácie, obzvlášť pri školstve, je mi smutno. Ak nám ide o budúcnosť Slovenska, ponuka pre Hlas sa nemôže týkať len postu premiéra,“ vyhlásil Gröhling s tým, že na výber sú len dve možnosti, a to štvrtá vláda Smeru alebo vláda s Hlasom.

„Buď bude mať Smer pod palcom kompletne celý štát, alebo vznikne slušná prozápadná vláda. Tá druhá verzia vlády je zjavne lepšia možnosť než ďalšie štyri roky Smeru. Preto je treba vyvinúť maximálne úsilie na to, aby takáto vláda vznikla,“ uzavrel Gröhling.

Ďalšie k téme

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Viac k osobe Branislav GröhlingRichard SulíkRobert Fico
Firmy a inštitúcie Hlas-SDPS Progresívne SlovenskoSaS Sloboda a SolidaritaSMER-SDSNS Slovenská národná strana