Pápež František sa bude modliť za pokoj a blaho slovenského národa, Čaputovej pri rozlúčke vyjadril úprimnú sústrasť (foto)

Pápež František, odchod zo Slovenska
Prezidentka SR Zuzana Čaputová a pápež František počas rozlúčkového ceremoniálu na bratislavskom letisku pred odletom Svätého Otca zo Slovenska. Foto: archívne, SITA/Jana Birošová

Svätý Otec František tesne po odlete zo Slovenska odkázal z paluby lietadla, že sa bude modliť za pokoj a blaho slovenského národa. Informoval o tom hovorca prezidentky SR Martin Strižinec.

Pápež zároveň vyjadril hlbokú vďaku prezidentke SR Zuzane Čaputovej a obyvateľom Slovenska za vrúcne prijatie a pohostinnosť.

Viac o téme: Návšteva pápeža Františka na Slovensku

Pápež František pricestoval na návštevu Slovenska v nedeľu 12. septembra. V Bratislave navštívil prezidentku s predstaviteľmi politického, spoločenského a kultúrneho života. Navštívil centrum Sestier Matky Terezy a tiež židovskú komunitu.

Počas utorka 14. septembra v Prešove odslúžil omšu a v Košiciach sa stretol s rómskou komunitou na Luníku IX. Na košickom štadióne sa stretol s mladými.

Svoju návštevu zavŕšil v stredu 15. septembra slávnostnou svätou omšou pri Národnej svätyni v Šaštíne.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Martin StrižinecPápež FrantišekZuzana Čaputová