Policajti na MS v hokeji 2019 v Košiciach objavili falošné lístky, zasahovali aj pyrotechnici

Košice, MH v hokeji 2019, polícia
Policajti s fínskymi fanúšikmi, ktorí prišli na zápas MS v hokeji 2019 v Košiciach. Foto: www.facebook.com

KOŠICE 13.mája (WebNoviny.sk) – Počas prvých troch dní hokejového šampionátu v Košiciach nezaznamenali policajti žiadny mimoriadny incident. Informovala o tom v pondelok v tlačovej správe hovorkyňa Krajského riaditeľstva Policajného zboru (KR PZ) v Košiciach Lenka Ivanová.

Útvary v pôsobnosti KR PZ v Košiciach v súčinnosti s policajtmi z iných miest či špecializovaných útvarov poslali do terénu potrebný počet policajtov, ktorí dohliadali nielen na bezpečnosť a plynulosť cestnej premávky v okolí hokejovej arény, ale aj na bezpečnosť samotných návštevníkov športového podujatia.

Falošné lístky na zápasy

Sklamanie zažili fanúšikovia, ktorí si prostredníctvom rôznych internetových portálov kúpili lístky na zápasy, a po príchode do Steel Arény zistili, že sú falošné. Pôvod doteraz desiatich takýchto lístkov už policajti preverujú.

Ako ďalej uviedlo krajské policajné riaditeľstvo v Košiciach, každý fanúšik musí pred vstupom na štadión absolvovať kontrol. Vďaka spolupráci s colným úradom sú tieto kontroly ešte rýchlejšie a dôslednejšie.

Tašku skontrolovali pyrotechnici

Policajtom sa podarilo vrátiť fínskemu fanúšikovi zabudnutú príručnú batožinu s osobnými dokladmi, ktorú našli po ukončení prvého hokejového zápasu na tribúne. Tašku skontrolovali pyrotechnici, žiadny podozrivý predmet nenašli. Ďalšiemu Fínovi vrátili doklady, ktoré stratil na štadióne.

Počas prvých hracích dní neboli zaznamenané žiadne výtržnosti ani počas jazdy vlakom Macejko a dopravní policajti doposiaľ nezaznamenali žiadne kolízie, ktoré by si vyžiadali uzávierku niektorých ulíc a križovatiek.

Viac o MS v hokeji 2019

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom