Poslanci parlamentu opäť rokujú do polnoci, Remišovej sa to nepáči (naživo)

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Minúta ticha, parlament
Reprofoto: www.youtube.com
Tento článok pre vás načítala AI.

Poslanci parlamentu budú vo štvrtok opäť rokovať do polnoci. Zmeny v rokovaní nastanú aj v nasledujúcich dňoch. V piatok 15. decembra bude parlament rokovať od 9:00 do 16:00 a budúci týždeň v pondelok 18. decembra od 10:00 opäť do polnoci. Hlasovať sa v tieto dni nebude.

Remišová vystúpila s procedurálnym návrhom

Najbližšie hlasovanie sa tak uskutoční na budúci týždeň v utorok o 11:00. Zmeny si poslanci odsúhlasili na návrh predsedu parlamentu Petra Pellegriniho (Hlas-SD). Zároveň sa o štátnom rozpočte začne rokovať po prerokovaní konsolidačného balíčka a po prerokovaní vládnej novely zákona o organizácii činnosti vlády a organizácii ústrednej štátnej správy.

S procedurálnym návrhom vystúpila poslankyňa Veronika Remišová (Za ľudí), ktorá žiadala predsedu NR SR Pellegriniho, aby nepredlžoval rokovanie parlamentu do neskorých nočných hodín.

O nás poslancov vôbec nejde, ale držíte tu zamestnancov Národnej rady SR, ktorí s vašou politikou arogancie a pomsty voči opozícii nič nemajú, ani za ňu nenesú zodpovednosť,“ uviedla.

Návrh na Inšpektorát práce

Pellegrini o jej návrhu nedal hlasovať, pretože ešte pred ňou si parlament odhlasoval, že rokovať budú až do polnoci. Zároveň poslankyňu ubezpečil, že zamestnanci budú spravodlivo a štedro odmenení.

Po Remišovej vystúpil aj poslanec Juraj Krúpa (SaS). Avizoval, že navrhnú pozvanie Inšpektorátu práce do Národnej rady SR, aby skontroloval, akým spôsobom sa vedenie parlamentu správa k zamestnancom.

Ďalšie k téme

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Viac k osobe Juraj KrúpaPeter PellegriniVeronika Remišová
Firmy a inštitúcie Hlas - sociálna demokraciaNárodná rada SRSaS Sloboda a SolidaritaZa ľudí