Poslanec Patrick Linhart podporí štátny rozpočet iba po splnení dvoch podmienok. Sľubov sa už napočúval dosť

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Patrick Linhart
Poslanec NR SR Patrick Linhart. Foto: www.facebook.com

Štátny rozpočet nepodporím, pokiaľ v ňom nebudú explicitne vyčlenené sľúbené finančné prostriedky pre dokončenie aplikácie Potravinový Semafor, ako aj už odsúhlasené financie vo výške 40 miliónov eur, určené pre zlepšenie stravovania v školách, nemocniciach a domovoch sociálnych služieb (DSS), čiže, ako sa uvádza v predloženom zákone o Krátkodobých Odbytových Reťazcoch (KOR), na ktorom sme od leta pracovali spoločne s ministerstvom pôdohospodárstva a s medzirezortnou pracovnou skupinou.

Uviedol to nezaradený poslanec Národnej rady SR Patrick Linhart vo svojom vyhlásení.

„Táto sľúbená finančná pomoc, určená pre zabezpečenie dodávania nielen kvalitných a testovaných, ale aj cenovo dostupných slovenských potravín do obchodov, škôl, nemocníc a DSS je v novom rozpočte nepostrádateľná. Bez explicitného vyčlenenia finančného budgetu pre kvalitné, slovenské a testované potraviny, štátny rozpočet v momentálnej podobe nedostane môj hlas,“ vyhlásil Linhart a dodal, že sľubov sa už napočúval dosť a na základe negatívnej skúsenosti s ich dodržiavaním u Igora Matoviča a jeho strany OĽaNO už uverí len tomu, čo dostane na papieri.

„Preto, ak chcú mať za nový štátny rozpočet môj hlas, vedia, čo majú urobiť. V inom prípade môj hlas nedostanú. A po mojom hlasovaní o vyslovení nedôvere vláde už vedia, že neustúpim a že to myslím smrteľne vážne. Bez špeciálneho vyčlenenia financií, kde bude explicitne napísané, že financie sú určené pre KOR a Potravinový Semafor, za mnou ani len žiadať o podporu nechoďte,“ uzavrel Linhart.

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Viac k osobe Patrick Linhart