Postup Ruska v Doneckej oblasti sa spomalil, Británia za tým vidí regeneráciu ruských síl

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Vojna na Ukrajine
Foto: archívne, SITA/AP.
Tento článok pre vás načítala AI.

Britské obranné spravodajstvo pozoruje spomalenie postupu ruských okupačných síl v prednej línii v Doneckej oblasti na východe Ukrajiny. Na sociálnej sieti X tiež uviedlo, že ruské jednotky pokračujú v postupe na niekoľkých častiach frontu, pričom operácie sa sústreďujú na západ od obcí Avdijivka a Marinka.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine

Rusko vo februári obsadilo Avdijivku a niekoľko dedín západne od mesta, ale odvtedy spomalilo svoj postup. Ministerstvo obrany Spojeného kráľovstva upozornilo, že priemerný počet týždenných ruských útokov sa od konca februára znížil o 60 %.

„Je vysoko pravdepodobné, že celková situácia bude v nasledujúcich týždňoch pre ukrajinské sily náročná, keďže Rusko bude pokračovať v regenerácii síl a podnikaní útokov na prioritné osi,“ uvádza sa v správe Britov.

Spravodajské služby Spojeného kráľovstva predtým poznamenali, že ukrajinské jednotky začali zrýchleným tempom budovať obranné pozície v niekoľkých frontových oblastiach. Britské ministerstvo obrany tiež varovalo, že Rusko sa môže pripravovať na deportáciu Ukrajincov z území, ktoré v súčasnosti okupuje.

Ďalšie k téme

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Firmy a inštitúcie Ministerstvo obrany Spojeného kráľovstva