Pre účastníkov protestov pripravili liberáli noviny, vysvetľujú dopady zmien Trestného zákona (video)

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
TB strany SaS
Reprofoto: www.facebook.com
Tento článok pre vás načítala AI.

Strana Sloboda a Solidarita (SaS) pripravila pre účastníkov štvrtkových protestov proti zmenám v Trestnom zákone noviny, ktoré im na praktických príkladoch vysvetlia dôsledky znižovania trestných sadzieb. Ako na utorkovej tlačovej besede uviedol predseda strany Richard Sulík, ide o súpis všetkých faktov a obsahuje tiež 16 konkrétnych príkladov toho, k čomu povedú koalíciou presadzované zmeny.

„Takéto noviny sme pripravili pre protestujúcich, a kto bude mať záujem, tak na webovej stránke protestnenoviny.sk nájde možnosti, ako sa k týmto novinám dostať,“ povedal Sulík. Doplnil, že noviny treba distribuovať po celom Slovensku, aby aj voliči vládnej koalície vedeli, čo sa bude v prípade schválenia novely Trestného zákona diať.

„Som presvedčený, že ani týmto ľuďom nie je jedno, že keď im niekto vykradne byt, ukradne auto, prepichne pneumatiky, tak, ak aj zlodej bude chytený, prakticky nebude vôbec potrestaný,“ dodal Sulík s tým, že zo Slovenska sa stane eldorádo pre zločincov.

Ďalšie kolo protivládnych protestov proti rušeniu Úradu špeciálnej prokuratúry a znižovaniu trestných sadzieb za ekonomické a korupčné trestné činy sa má uskutočniť vo štvrtok 1. februára v podvečerných hodinách vo viacerých mestách Slovenska, ako aj v zahraničí.

V prípade, ak sa vám nezobrazil zdieľaný obsah nad týmto textom kliknite sem

Ďalšie k téme

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Viac k osobe Richard Sulík
Firmy a inštitúcie SaS Sloboda a SolidaritaÚrad špeciálnej prokuratúry