Právny štát a spravodlivosť si nenecháme ukradnúť! Opozícia zverejnila termín najväčšieho protestu

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
BRATISLAVA: Protestné zhromaždenie PS, SaS a KDH
Účastníci počas protestného zhromaždenia hnutia Progresívne Slovensko (PS), strany Sloboda a Solidarita (SaS) a Kresťanskodemokratického hnutia (KDH) proti návrhu Trestného zákona, ktorý obsahuje aj zrušenie Úradu špeciálnej prokuratúry. Bratislava, 25. január 2024. Foto: SITA/Jana Birošová
Tento článok pre vás načítala AI.

Opozícia ohlásila na štvrtok 1. februára doposiaľ najväčší protest proti rušeniu Úradu špeciálnej prokuratúry a zmenám v Trestnom zákone.

„Vládna koalícia promafiánsky balíček pretlačila v prvom čítaní, my však nikam neodchádzame,“ vyhlásil na spoločnom brífingu s lídrami strán Sloboda a Solidarita a Kresťanskodemokratické hnutie (KDH) predseda Progresívneho Slovenska Michal Šimečka.

Protest sa uskutoční 1. februára o 18:00 na Námestí SNP. „Desiatky tisíc ľudí včera opäť ukázali, že si právny štát a spravodlivosť nenecháme ukradnúť. A prídeme im to ukázať znova, ešte vo väčšom,“ zdôraznil Šimečka.

Podľa predsedu KDH Milana Majerského vláda od samotného začiatku svojho pôsobenia vládne podľa hesla „vyhraj voľby a môžeš všetko“.

„Každý týždeň desiatky tisíc ľudí vychádzajú do ulíc a protestujú proti prijatiu tejto hanebnej novely a ja im za to ďakujem. Ukazuje sa, že verejný tlak má zmysel. Po pánovi Pellegrinim a Žilinkovi už zmeny v tejto novele avizuje aj premiér Fico,” uviedol Majerský.

V prípade, ak sa vám nezobrazil zdieľaný obsah nad týmto textom kliknite sem

Ďalšie k téme

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Viac k osobe Michal ŠimečkaMilan MajerskýRobert Fico
Firmy a inštitúcie KDH Kresťanskodemokratické hnutieProgresívne Slovensko (PS)SaS Sloboda a SolidaritaÚrad špeciálnej prokuratúry