Pročko utŕžil tri údery a po poslednom mal „iskričky v očiach“, počas výpovede na polícii sa aj pozvracal (video)

Incident Lučenec, Jozef Pročko
Reprofoto: www.facebook.com.
Tento článok pre vás načítala AI.

Poslanec Jozef Pročko má po incidente v Lučenci podvrtnutú krčnú chrbticu a pomliaždenú hlavu. Povedal to na utorňajšej tlačovej konferencii, na ktorej mal na krku fixačný golier. V súvislosti s incidentom podal aj trestné oznámenie.

Fyzické a verbálne útoky

Okrem Pročka vystúpili aj ďalší kandidáti koalície OĽaNO a priatelia, ktorí hovorili o stupňujúcich sa incidentoch v kampani. „Situácia je zlá, sme terčom verbálnych, ale aj fyzických útokov a dôvodom je náš pôvod, náš rómsky pôvod,“ povedal poslanec parlamentu Peter Pollák ml.

Viac o téme: Predčasné voľby na Slovensku 2023

V prípade, ak sa vám nezobrazil zdieľaný obsah nad týmto textom kliknite sem

Agresiu pripisujú výrokom predstaviteľov hnutia Republika a strany Smer-SD. Pollák ml. pripomenul aj slová Milana Mazureka (Republika) o tom, ako chcú urobiť poriadok s osadníkmi. A tiež vyjadrenie šéfa smerákov Roberta Fica po potýčke Roberta Kaliňáka s lídrom hnutia Obyčajní ľudia a nezávislé osobnosti (OĽaNO) Igorom Matovičom.

Kritika mestskej polície

Pročko pustil aj video incidentu z Lučenca, kde v pondelok skupina rómskych kandidátov spoločne s ním kampaňovala. Pročko utŕžil tri údery a pri poslednom mal podľa vlastných slov „iskričky v očiach“. „To, čo mám na krku nie je preto, že som rozmaznaný,“ narážal na fixačný golier, ktorý mal na krku.

Po incidente stále cítil bolesť hlavy, počas výpovede na polícii sa aj povracal a preto išiel na lekárske vyšetrenie. Fixačný golier má podľa svojich slov nosiť štyri dni. Pročko spoločne s Marcelom Mihálikom s kritizovali aj dvoch mestských policajtov, ktorí podľa ich slov nekonali tak, ako mali konať. „Mali tam poškodeného, mali tam útočníka, mali tam svedkov a neurobili nič,“ povedal Mihálik.

V prípade, ak sa vám nezobrazil zdieľaný obsah nad týmto textom kliknite sem
Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Igor MatovičJozef PročkoMilan MazurekPeter Pollák ml.Robert KaliňákViliam Tankó
Firmy a inštitúcie Hnutie RepublikaOĽaNO Obyčajní ľudia a nezávislé osobnostiSMER-SD