Progresívci opäť vyjadrili podporu Korčokovi v prezidentských voľbách, Pellegrini by bol podľa nich prezident bez názoru (video)

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
TB hnutia PS
Reprofoto: www.facebook.com
Tento článok pre vás načítala AI.

Hnutie Progresívne Slovensko opäť vyjadrilo podporu občianskemu kandidátovi Ivanovi Korčokovi v prezidentských voľbách. Podľa hnutia sú tohtoročné voľby o tom, či si Slovensko zvolí nadstraníckeho a nezávislého prezidenta, ktorý bude vedieť spolupracovať, ale aj pomenúvať problémy alebo prezidenta, ktorý bude slúžiť predsedovi vlády Robertovi Ficovi (Smer-SD).

Viac o téme: Prezidentské voľby na Slovensku 2024

„Za nás je Ivan Korčok kandidátom, ktorý bude nezávislý, má jasné hodnoty a ktorý ukázal vo svojej profesionálnej kariére, že má obrovské skúsenosti a schopnosti na poli medzinárodnej politiky a zároveň ostáva verný svojim názorom a postojom,“ uviedol na stredajšej tlačovej besede predseda progresívcov Michal Šimečka.

V prípade, ak sa vám nezobrazil zdieľaný obsah nad týmto textom kliknite sem

Predseda parlamentu Peter Pellegrini (Hlas-SD) podľa neho popiera svoje názory, postoje či už ide o zahraničnú, ale aj domácu politiku.

„V snahe zapáčiť sa voličom Štefana Harabina sa prakticky prihlásil k jeho programu a ukazuje to, aký by bol prezident – prezident bez názoru, jasného postoja a prezident, ktorému záleží viac na tom, aby poslúžil vláde a Ficovi, než na tom, aby slúžil občanom Slovenska,“ dodal líder hnutia.

Šimečka je toho názoru, že na každom hlase vo voľbách bude záležať. Špeciálne vyzval ľudí, ktorí sa rozhodli v prvom kole nevoliť žiadneho z kandidátov za prezidenta, aby svoje právo voliť využili a v sobotu prišli k volebným urnám.

Ďalšie k téme

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Viac k osobe Ivan KorčokMichal ŠimečkaPeter PellegriniRoberto FicoŠtefan Harabin
Firmy a inštitúcie Hlas-SDProgresívne Slovensko (PS)SMER-SD