ProSieben a Axel Springer rokujú o fúzii

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať Diskusia
Axel Springer
Foto: SITA/AP

MNÍCHOV/FRANKFURT 7. júla (WEBNOVINY) – Nemecká stanica ProSiebenSat.1 a nemecké vydavateľstvo Axel Springer znovu rokujú o fúzii. Spoločnosti sa snažia konsolidovať svoje činnosti v oblasti digitálnych médií. Informovala o tom agentúra Reuters s odvolaním sa na dva zdroje.

Springer sa pokúsil odkúpiť ProSieben už pred desaťročím, celú transakciu však zastavili regulačné úrady chrániace hospodársku súťaž, ako aj mediálny regulátor KEK, ktorý vyjadril obavy, že spoločnosť bude mať priveľký vplyv na verejnú mienku.

Kombinovaná trhová kapitalizácia spoločností dosahuje približne 14,43 miliardy eur, z toho ProSieben 9,8 miliardy eur. „Je tam záujem, rokovania sú však len v počiatočnom štádiu“, povedal jeden zo zdrojov.

Spoločnosť Axel Springer pôsobí aj na slovenskom trhu. Ringier Axel Springer Slovakia je súčasťou švajčiarsko-nemeckej vydavateľskej skupiny Ringier Axel Springer Media AG, ktorá je vedúcou integrovanou multimediálnou korporáciou v strednej a východnej Európe.

Spoločnosť so sídlom vo švajčiarskom Zürichu vydáva noviny a časopisy, prevádzkuje webové a mobilné platformy a vlastní tlačiarne. Ringier Axel Springer Media AG je joint venture spoločností Ringier AG a Axel Springer AG.

Ďalšie k téme

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať Diskusia