Robert, nechápeš, že opakuješ tú istú politickú chybu? Dohováral Danko premiérovi Ficovi (video)

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
MEMORANDUM: Podpis medzi stranami Smer, Hlas a SNS
Zľava: Predseda strany Hlas-SD Peter Pellegrini, líder strany Smer-SD Robert Fico a šéf Slovenskej národnej strany (SNS) Andrej Danko počas slávnostného aktu podpísania Memoranda o porozumení v starej budove Národnej rady SR v Bratislave. Bratislava, 11. október 2023. Foto: archívne, SITA/Diana Černak.
Tento článok pre vás načítala AI.

Líder Slovenskej národnej strany (SNS) a podpredseda parlamentu Andrej Danko pri ohlásení svojej kandidatúry na prezidenta vyzval premiéra Roberta Fica (Smer-SD), aby tiež zabojoval o post hlavy štátu.

Zradca Pellegrini

Ako vyhlásil Danko, Petra Pellegriniho (Hlas-SD) za prezidenta nechce. „Prezident musí mať určité hodnoty a pre mňa ich Pellegrini nezastáva. Ak by Fico bol prezident, Pellegrini by mohol získať našu podporu na premiéra,“ povedal líder národniarov na tlačovej besede.

Seba pokladá za lepšieho kandidáta na prezidenta, ako je Pellegrini, pretože podľa svojich slov „nikdy nezradil“. Ako doplnil, Fico robí chybu, keď verí zradcovi. „Robert, nechápeš, že opakuješ tú istú politickú chybu? Mňa naučili v dedine, v ktorej som vyrastal, že kto raz zradí, zradí aj druhýkrát,“ adresoval slová premiérovi.

Aká bude životnosť koalície?

Danko chce osloviť aj voličov Smeru-SD. „Ja som Fica nezradil, nikdy som s ním nebojoval,“ zdôraznil. Dodal, že možno niektoré veci zle komunikuje a nemá najlepšie PR, ale na rozdiel od Pellegriniho má srdce a Slovensko nikdy nezradil.

Fico by mal podľa Danka „pozdvihnúť zástavu za koalíciu“ a bojovať za tú najdôležitejšiu funkciu v štáte, a to je funkcia prezidenta. „Ja som presvedčený, že ak prezidentom nebude osoba, ktorá nezradí, táto koalícia nebude mať dlhú životnosť,“ vyhlásil Danko.

V prípade, ak sa vám nezobrazil zdieľaný obsah nad týmto textom kliknite sem

Zároveň dodal, že SNS nemá na výber a vždy bude vo vláde so Smerom a Robertom Ficom, pretože nemá kam odísť. Danko si podľa svojich slov vyprosí od Pellegriniho, aby kedykoľvek v budúcnosti hovoril o tom, že sa obáva, ako SNS rozbije vládu.

V prípade, ak sa vám nezobrazil zdieľaný obsah nad týmto textom kliknite sem

Ďalšie k téme

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Viac k osobe Andrej DankoPeter PellegriniRobert Fico
Firmy a inštitúcie Hlas-SDSMER-SDSNS Slovenská národná strana