Predseda SNS oficiálne oznámil kandidatúru, mottom je Andrej Danko – prezident, ktorý nikdy nezradí (video)

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Andrej danko prezident ktory nikdy nezradil a je lepsi ako pellegrini.jpg
Podpredseda NR SR a predseda strany Slovenská národná strana (SNS) Andrej Danko počas oznámenia kandidatúry na post prezidenta Slovenskej republiky v Národnej rade (NR) SR. Bratislava, 29. január 2024. Foto: SITA
Tento článok pre vás načítala AI.
  • aktualizované 29. januára, 16:32

Podpredseda parlamentu a predseda Slovenskej národnej strany (SNS) Andrej Danko v pondelok oficiálne oznámil svoju kandidatúru na prezidenta.

Zároveň vyzval premiéra Roberta Fica (Smer-SD), aby tiež kandidoval. Predsedu Hlasu-SD Petra Pellegriniho Danko za prezidenta nechce.

Prezident musí mať určité hodnoty

Prezident musí mať určité hodnoty a pre mňa ich Pellegrini nezastáva. Ak by Fico bol prezident, Pellegrini by mohol získať našu podporu na premiéra,“ vyhlásil na tlačovej besede.

Seba pokladá za lepšieho kandidáta na prezidenta, ako je Pellegrini, pretože podľa svojich slov „nikdy nezradil„. Podľa neho robí Fico chybu, keď verí zradcovi.

V prípade, ak sa vám nezobrazil zdieľaný obsah nad týmto textom kliknite sem

Kto raz zradí, zradí aj druhýkrát

Ako doplnil, Fico robí chybu, keď verí zradcovi. „Robert, nechápeš, že opakuješ tú istú politickú chybu? Mňa naučili v dedine, v ktorej som vyrastal, že kto raz zradí, zradí aj druhýkrát,“ adresoval slová premiérovi Ficovi.

Danko chce osloviť aj voličov Smeru-SD. „Ja som Fica nezradil, nikdy som s ním nebojoval,“ zdôraznil. Dodal, že možno niektoré veci zle komunikuje a nemá najlepšie PR, ale na rozdiel od Pellegriniho má srdce a Slovensko nikdy nezradil. Mottom jeho kampane preto bude „Andrej Danko – prezident, ktorý nikdy nezradí“.

Sulík, Matovič, Kollár musia plakať

Fico by mal podľa Danka „pozdvihnúť zástavu za našu koalíciu“ a bojovať za tú najdôležitejšiu funkciu v štáte, a to je funkcia prezidenta.

„Ja som presvedčený, že ak prezidentom nebude osoba, ktorá nezradí, táto koalícia nebude mať dlhú životnosť,“ vyhlásil Danko. Zároveň dodal, že SNS nemá na výber a vždy bude vo vláde so Smerom a Robertom Ficom, pretože nemá kam odísť. Danko si podľa svojich slov vyprosí od Pellegriniho, aby kedykoľvek v budúcnosti hovoril o tom, že sa obáva, ako SNS rozbije vládu.

Danko povedal, že prijal výzvu predsedníctva SNS a poslaneckého klubu SNS, aby kandidoval. Ako prezidentský kandidát vyzbieral 20-tisíc podpisov. Jeho hlavnými témami v kampani budú stabilita, zachovanie koalície a tvrdá ruka na tých, ktorí rozkradli milióny. Chce vyšetriť, čo sa v krajine dialo počas posledných tri a pol roka.

„Sulík, Matovič, Kollár musia plakať. Nesmieme dovoliť vládnuť Šimečkovi, nesmieme dovoliť Pellegrinimu prebehnúť na druhý breh,“ povedal Danko. Tvrdí, že jeho najväčšie kauzy boli vždy osobné a nikomu ublížili.

Má obavy, že Pellegrini ich opäť zradí

Pellegrini podľa neho nezvláda riadenie Národnej rady SR a odmieta reformovať Rokovací poriadok, ako to urobil on v roku 2016.

„V roku 2020 som odovzdával kanceláriu predsedu NR SR vekslákovi a šmelinárovi Borisovi Kollárovi. Peter Pellegrini mal v roku 2020 bližšie k Borisovi Kollárovi a nebol s nami s Robertom Ficom ani na jednom proteste,“ povedal. Pripomenul, že pred parlamentnými voľbami hovoril o spojení Smeru, Hlasu a SNS do jedného silného bloku, čo tieto strany neprijali.

„Po voľbách Pellegrini nemal na výber, prišiel opäť do vlády s Robertom Ficom a ja mám vážnu obavu, že ak znova naberie silu ako prezident, tak našu koalíciu zradí. Hovorím to z osobnej skúsenosti. Kandidujem preto, aby volič SNS nebol zradený, nielen politicky, ale aj v hodnotových otázkach,“ zdôraznil Danko.

Ako pokračoval, Pellegrini mu dodnes nezodpovedal na otázky, ako sa bude správať ako prezident a kto povedie Hlas a parlament.

Ďalšie k téme

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Viac k osobe Andrej DankoPeter PellegriniRobert Fico
Firmy a inštitúcie Hlas - sociálna demokraciaSmer - SSDSNS Slovenská národná strana