Prvé kolo prezidentských volieb by vyhral Pellegrini. Prieskum ukázal aj výsledok druhého proti Korčokovi

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Ivan Korčok, Peter Pellegrini
Kandidáti na prezidenta Ivan Korčok a Peter Pellegini Foto: SITA - koláž SITA Webnoviny.
Tento článok pre vás načítala AI.

Prvé kolo prezidentských volieb by s 38,1 percenta vyhral predseda strany Národnej rady SR a líder strany Hlas-SD Peter Pellegrini. Do druhého kola prezidentských volieb by spolu so šéfom parlamentu postúpil Ivan Korčok.

Tretie miesto patrí Harabinovi

Za Pellegrinim zaostal o 2,5 percenta, získal by 35,6 percenta hlasov. Vyplýva to z výsledkov prieskumu agentúry Focus pre reláciu Na telo s Michalom Kovačičom. Prieskum bol realizovaný od 16. do 23 januára na vzorke 1015 respondentov.

Podľa jeho výsledkov by tretie miesto v prvom kole prezidentských volieb obsadil exminister spravodlivosti a bývalý sudca Najvyššieho súdu SR Štefan Harabin, ktorého by podporilo 10,9 percenta voličov. So šesťpercentným odstupom nasledoval Ján Kubiš, ktorý by získal 4,9 percenta hlasov.

Víťazstvo Pellegriniho

Podpredseda parlamentu a líder Slovenskej národnej strany Andrej Danko by podľa prieskumu získal 3,3 percenta hlasov. Viac ako dve percentá voličov by hlasovali aj za europoslanca Miroslava Radačovského (2,4 percenta) a rovnako aj za predsedu strany Maďarská aliancia Krisztiána Forróa (2,3 percenta).

Ak by sa v druhom kole prezidentských volieb stretli Pellegrini s Korčokom, líder Hlasu by Korčoka porazil so ziskom 54,2 percenta hlasov, kým Korčoka by volilo 45,8 percenta respondentov. V prípade, že by s Pellegrinim postúpil ktorýkoľvek iný kandidát, predseda parlamentu by zvíťazil nad každým z nich.

Ďalšie k téme

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Viac k osobe Andrej DankoIvan KorčokJán KubišKrisztián ForróMichal kovačičMiroslav RadačovskýPeter PellegriniŠtefan Harabin
Firmy a inštitúcie Agentúra FOCUSHlas - sociálna demokraciaMaďarská alianciaNárodná rada SRNS Najvyšší súd SRSNS Slovenská národná stranaTV Markíza