KDH si nechutné ako vždy, odkázal maliar Dúbravský konzervatívcom. Rozdelí charakter protivládnych protestov účastníkov?

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Majersky dubravsky.jpg
Na snímke predseda KDH Milan Majerský a maliar Andrej Dúbravský. Foto: SITA/Jana Birošová, Instargram/andrej dubravsky - koláž SITA Webnoviny.
Tento článok pre vás načítala AI.

Predseda KDH Milan Majerský odkázal svojím partnerom z opozície, že ak budú na protivládnych zhromaždeniach pretláčať aj iné témy, ako je spravodlivosť a právny štát, konzervatívci z protestov vycúvajú.

Protesty sa odkláňajú od pôvodnej témy

Na vyjadrenie KDH sa najnovšie rozhodol zareagovať maliar Andrej Dúbravský kontroverzným príspevkom na sociálnej sieti.

V súvislosti s protestmi, ktoré sa začali organizovať proti vládnej novele Trestného zákona, stále viac silnie kritika, že demonštrácie sa výrazne odkláňajú od pôvodnej témy a naberajú rozmer skrytej predvolebnej kampane pre Ivana Korčoka ako aj narastajúcej aktivistickej podpory LBGTI+ komunity.

Kvôli týmto skutočnostiam ešte začiatkom týždňa nebolo isté, že sa na protestoch zúčastní aj KDH, strana totiž svojím partnerom vyčítala propagáciu progresívnych tém na mítingoch.

Fotografie Dúbravského a Šimečku

Na konzervatívcov z KDH a ich postojom v súvislosti s protivládnymi demonštráciami sa rozhodol zareagovať aj slovenský maliar Andrej Dúbravský, ktorý nedávno vzbudil pozornosť kontroverzným obrazom bozkávajúcich sa dvoch nahých mužov vystavenom v Galérii Slovenského rozhlasu.

„KDH si nechutné ako vždy,“odkázal Dúbravský konzervatívcom v storkách na svojom instagramovom profile. Reagoval tak na článok Denníka N o tom, že KDH váhalo s účasťou na protivládnom proteste, pretože strana nesúhlasí s tým, aby sa tam riešili témy LGBTI+ ľudí. Ako je však známe, KDH sa napokon predsa len rozhodlo v protestoch pokračovať.

„A ostatné strany ustupujú ako (skoro) vždy,“ poznamenal ďalej Dúbravský na margo informácie, že Progresívne Slovensko a SaS sa dohodli s KDH, že jedinou témou štvrtkových protestov bude zmena trestnej politiky.

Kdh.png
Maliar Andrej Dúbravský reagoval kontroverzným príspevkom na KDH. Instagram/Andrej Dubravsky

Apolitický? Na instagramovom profile Dúbravského nájdeme aj jeho spoločné fotografie s predsedom Progresívneho Slovenska Michalom Šimečkom.

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Viac k osobe Andrej DúbravskýMilan Majerský