Opozícia adresovala výzvu Pellegrinimu a Šimečka označil výroky Fica za hanebné a bezcitné (video)

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Michal Šimečka
Podpredseda parlamentu za Progresívne Slovensko (PS) Michal Šimečka. Foto: archívne, SITA/Milan Illík.
Tento článok pre vás načítala AI.

Opozícia zložená z politických subjektov Progresívne Slovensko (PS), Sloboda a Solidarita (SaS) a Kresťanskodemokratické hnutie pozýva na šiesty protest proti rušeniu Úradu špeciálnej prokuratúry a znižovaniu trestov za korupciu. Protesty sa uskutočnia najbližší štvrtok 25. januára o 18:00 v 15 slovenských mestách.

Výzva šéfovi parlamentu

Zároveň vyzývajú predsedu parlamentu Petra Pellegriniho (Hlas-SD), aby stiahol vládnu novelu Trestného zákona z rokovania Národnej rady SR.

„V Národne rade SR sme počuli stovky vystúpení prevažne opozičných poslancov vrátane prezidentkinho prejavu, ktoré rozobrali vládne argumenty na súčiastky. Každému je jasné, že skrátené legislatívne konanie nie je opodstatnené, nedáva zmysel a s najväčšou pravdepodobnosťou je aj v rozpore s ústavou,“ uviedol na utorňajšej tlačovej besede líder PS Michal Šimečka.

Nebezpečenstvo novely Trestného zákona

Tvrdí, že už aj koaličným poslancom je jasné, že návrh je nebezpečný a zároveň nevedia vlastným voličom vysvetliť, prečo by mali mať ľudia nižšie sadzby, ak vykradnú dom či auto.

Predseda SaS Richard Sulík tvrdí, že ak Pellegrini chce byť v prezidentských voľbách úspešný, určite by proti sebe nemal poštvať veľkú časť národa. Informoval, že osobne vystúpi na košickom proteste.

Ďalšie k téme

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Viac k osobe Michal ŠimečkaPeter PellegriniRichard SulíkRobert Fico
Firmy a inštitúcie Hlas-SDKDH Kresťanskodemokratické hnutieNárodná rada SRProgresívne Slovensko (PS)SaS Sloboda a SolidaritaÚrad špeciálnej prokuratúry