Rusi mierne postúpili v oblasti Donecka a dediny Verbove, pozičné boje majú pokračovať aj pri Robotyne

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Vojna na Ukrajine
Foto: ilustračné, SITA/AP.
Tento článok pre vás načítala AI.

Ruské jednotky potvrdili postup v oblasti mesta Doneck a dediny Verbove, pričom pokračujú pozičné boje pozdĺž celej frontovej línie. V najnovšej aktualizácii o vojne na Ukrajine to uviedli analytici z amerického Inštitútu pre štúdium vojny (ISW).

Viac o téme: Vojna na Ukrajine

Geolokačné snímky zverejnené 7. januára ukazujú, že ruské jednotky postúpili na východný okraj Heorhijivky, asi šesť kilometrov západne od Donecka. Ruskí vojenskí blogeri tvrdili, že ruské sily dobyli dva kostoly v spomenutej Heorhijivke a postúpili o 300 metrov.

Pozičné bojové operácie prebiehali západne od Donecka v oblastiach Marjinky a Heorhijivky, ako aj juhozápadne od Donecka v oblastiach Novomychajlivky a Pobjedy.

Ruské jednotky potvrdili ofenzívu aj na západe Záporožskej oblasti. Geolokačné snímky zverejnené 8. januára ukazujú, že ruské jednotky mierne postúpili na západ od dediny Verbove.

Ruské a ukrajinské zdroje tvrdia, že pozičné boje pokračujú pri obci Robotyne, západne od Verbového a severne od Novoprokopivky. Ruský vojenský bloger uviedol, že pre ľad v smere na Záporožiu môžu ruské jednotky postupovať len pomocou obrnených pásových vozidiel.

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Firmy a inštitúcie ISW Inštitút pre štúdium vojny