Ruská armáda zvyšuje tlak na vyčerpané ukrajinské sily, využíva viac satelitne navádzané bomby

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Raketa, rusko ukrajinský konflikt
Na tejto fotografii prevzatej z videa zverejneného tlačovou službou ruského ministerstva obrany je raketa odpálená z raketového systému ruskej armády smerom k ukrajinskej pozícii na neznámom mieste. Foto: Ilustračné, Russian Defense Ministry Press Service photo via AP.
Tento článok pre vás načítala AI.

Rusko zvyšuje tlak na vyčerpané ukrajinské sily, keďže bahnité polia vysychajú a umožňujú tankom a obrneným vozidlám prístup na kľúčové pozície.

Ako referuje web news.sky.com, Moskva sa čoraz viac prikláňa k používaniu satelitne navádzaných kĺzavých bômb, ktoré umožňujú lietadlám zasiahnuť ukrajinské ciele z bezpečnej vzdialenosti.

Tlačia sa k Časiv Jar

Po tom, ako ruskí okupanti vo februári dobyli ukrajinskú baštu Avdijivka, sa teraz ruskí vojaci tlačia smerom k horskému mestu Časiv Jar, čo by im umožnilo posunúť sa smerom k Sloviansku a Kramatorsku – kľúčovým mestám v Doneckej oblasti, ktoré zostávajú pod kontrolou Ukrajiny.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine

Rusko nezákonne anektovalo Doneckú oblasť a tri ďalšie regióny v roku 2022 a jedným z kľúčových vojnových cieľov Kremľa je ovládnuť Donbas.

Putin chce vytvoriť sanitárnu zónu

Ruský vodca Vladimir Putin, ktorý si v marci zabezpečil ďalšie funkčné obdobie vo funkcii ruského prezidenta, vyhlásil, že chce vytvoriť „sanitárnu zónu“ na ochranu pohraničných oblastí Ruska.

Hoci nezachádzal do podrobností, ruskí milbloggeri a experti uviedli, že Moskva by sa mohla pokúsiť dobyť aj druhé najväčšie ukrajinské mesto Charkiv, ktoré sa Rusko pokúsilo dobyť v prvých dňoch vojny, no nepodarilo sa mu to.

Ďalšie k téme

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať