Rusko čelí veľkej strate vojakov, do bojov posiela už aj príslušníkov z Ďalekého východu

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Ruskí vojaci
Na tejto fotografii zverejnenej tlačovou službou ruského ministerstva obrany sa ruskí vojaci zúčastňujú vojenského cvičenia niekde v kontrolovanej Doneckej oblasti na východe Ukrajiny. Foto: archívne, Russian Defense Ministry Press Service via AP.
Tento článok pre vás načítala AI.

Straty vojakov na Ukrajine Rusko začalo riešiť presunom príslušníkov z jednotiek na Ďalekom východe vrátane príslušníkov Tichomorskej flotily.

Informuje o tom spravodajský web Kyiv Independent, ktorý cituje piatkovú správu Hlavného spravodajského riaditeľstva ministerstva obrany Ukrajiny (HUR).

Tichomorská flotila a 11. armáda vzdušných síl, ktorá je tiež umiestnená na ruskom Ďalekom východe, podľa HUR neboli doteraz priamo zapojené do bojov na Ukrajine.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine

Veliteľ Tichomorskej flotily však teraz podľa Kyjeva zastavil rotácie vojakov v Sýrii a namiesto toho vysiela približne dvetisíc príslušníkov flotily na Ukrajinu.

Ďalších 400 vojakov z 11. armády bude „ zapĺňať diery v 155. a 40. brigáde ruskej námornej pechoty, ktoré bojujú proti Ukrajine a majú nedostatok personálnu v dôsledku obrovských strát“, uviedlo HUR.

Ďalšie k téme

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Firmy a inštitúcie Kyiv Independent