Rusko je údajne pripravené na diplomatické ukončenie vojny na Ukrajine, podľa Lavrova však majú podmienku

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Sergej Lavrov
Ruský minister zahraničných vecí Sergej Lavrov. Foto: Archívne, Alexander Nemenov/Pool Photo via AP.
Tento článok pre vás načítala AI.

Šéf ruskej diplomacie Sergej Lavrov povedal, že Rusko je údajne pripravené na politické a diplomatické ukončenie vojny proti Ukrajine, ale len na základe toho, čo sa mu už podarilo obsadiť.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine

Ako referuje web Ukrajinská pravda s odvolaním sa na ruské médiá, Lavrov to povedal počas stredajšieho vystúpenia v Štátnej dume.

Možnosti nie sú viditeľné

„Ostávame otvorení politicko-diplomatickému urovnaniu založenému na zohľadnení našich legitímnych záujmov, na zohľadnení skutočností, ktoré sa vyvíjali počas mnohých rokov a ktoré teraz viedli k súčasnej situácii,“ povedal Lavrov.

Zároveň poznamenal, že vzhľadom na to, že „západné krajiny“ nechcú brať do úvahy záujmy Moskvy a realitu, ktorá sa vyvinula „v teréne“, možnosti dohody „zatiaľ nie sú viditeľné“.

Západ nehovorí o svojom víťazstve

Lavrov tiež uviedol, že „Washington a jeho spojenci sa nevzdávajú svojich snov“ o tom, že by Rusku „spôsobili strategickú porážku“.

Taktiež povedal, že ruská armáda údajne „úspešne účinkuje“ na „ukrajinskom dejisku bojových operácií“ a údajne „Západ už nehovorí o svojom víťazstve, ale len o tom, ako zabrániť Putinovi vo víťazstve“.

Ďalšie k téme

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Viac k osobe Sergej Lavrov