Skúšajú to každý deň. Ukrajincov pri pokusoch o útek cez hranicu sleduje policajný dron

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Slovensko ukrajinská hranica
Od začiatku vojny na Ukrajine sa snažilo nelegálne prekročiť hranicu niekoľko stoviek ľudí. Foto: Reprofoto, www.noviny.sk
Tento článok pre vás načítala AI.

Hraniční policajti evidujú takmer každý deň úteky Ukrajincov cez slovensko-ukrajinskú hranicu. Na autentických záberoch, ktoré zverejnila TV Joj na svojom webe Noviny.sk, vidno, ako mladý muž beží smerom na Slovensko.

Nejde o jediný prípad

Vôbec netuší, že nad jeho hlavou je policajný dron, ktorý ho sleduje. Zistí to až vtedy, keď pred ním stojí hliadka ukrajinskej pohraničnej služby.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine

Pohraničná hliadka a zásahový tím boli okamžite vyslaní na pátranie po údajnom páchateľovi na mieste označené dronom,“ uviedla Elena Tračuk, hovorkyňa Pohraničnej služby Ukrajiny, Čopská oblasť.

Od začiatku vojny zadržali vyše 700 osôb

Mladý Ukrajinec mal pri sebe pas a snažil sa dostať na Slovensko, aby utiekol z krajiny postihnutej vojnou. Nejde však o jediný prípad. Naši hraničiari za posledné dni ich už evidujú sedem, kedy došlo k neoprávnenému prekročeniu hranice. Dokopy zadržali 13 osôb.

„Počas mesiaca júl 2023 sme na vonkajšej hranice s Ukrajinou zaznamenali 38 prípadov jej neoprávneného prekročenia a zadržali sme spolu 71 osôb, všetko štátnych príslušníkov Ukrajiny,“ informovala Agnesa Kopernická, hovorkyňa Riaditeľstva hraničnej a cudzineckej polície.

Od začiatku vojny na Ukrajine to je už dokopy 415 prípadov, pričom bolo zadržaných 748 osôb. Z toho 724 boli štátni príslušníci Ukrajiny.
Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Viac k osobe Agnesa Kopernická
Firmy a inštitúcie Riaditeľstvo hraničnej a cudzineckej polície