Slovensko nie je odtrhnuté od Maďarska, ale Orbán od reality. Namiesto šálu má Heger pre neho šiltovku

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Eduard Heger, Viktor Orbán
Maďarský premiér Viktor Orbán dostal od Eduarda Hegera nový šál. Foto:www.facebook.com

Maďarský premiér Viktor Orbán si podľa Eduarda Hegera (Demokrati) v lete odložil šál s nápisom Slovakia, má preto pre neho šiltovku. Uviedol to na sociálnej sieti.

Slovensko nie je odtrhnuté územie! Viktor, je neprípustné, aby si sa takto vyjadroval o Slovensku,“ adresoval Heger Orbánovi. Reagoval tým na verejný prejav maďarského premiéra z 22. júla v rumunskom meste Baile Tusnad počas festivalu Tusványos, kde Orbán označil Slovensko za „odtrhnuté územie“.

Heger zároveň vo svojom statuse priložil aj spoločnú fotografiu s Orbánom z 24. novembra 2022, keď maďarskému premiérovi daroval ešte ako premiér na začiatku samitu predsedov vlád krajín Vyšehradskej štvorky v Košiciach šál s nápisom Slovakia a slovenským štátnym znakom. Orbán krátko predtým spôsobil rozruch tým, že na futbalovom štadióne mal na sebe šál zobrazujúci mapu veľkého Uhorska.

Viktor Orbán
Viktor Orbán mal na sebe šál s mapou Veľkého Uhorska vo farbách maďarskej vlajky. Reprofoto: www.youtube.com

Hegerova strana Demokrati vo svojom stanovisku uviedla, že Slovensko je demokratická a slobodná krajina a Viktor Orbán svojimi vyjadreniami ničí dobré slovensko-maďarské vzťahy. Strana dodala, že populista zostane populistom – v Maďarsku, aj na Slovensku.
Slovensko nie je odtrhnuté od Maďarska, Orbán je odtrhnutý od reality,“ uzavreli Demokrati.

Ďalšie k téme

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Viac k osobe Eduard HegerViktor Orbán
Firmy a inštitúcie Demokrati