Španielskemu klubu FC Barcelona za nesprávne vyplnené daňové priznania hrozí obrovská pokuta

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
La Liga, FC Barcelona, Real Madrid
Foto: ilustračné, SITA/AP.
Tento článok pre vás načítala AI.

Španielsky futbalový klub FC Barcelona čelí ďalšej horibilnej pokute v súvislosti s nekorektnou finančnou politikou. Pre nezrovnalosti v daňových priznaniach v rokoch 2012 – 2015 musia Katalánci zaplatiť sumu takmer 23 miliónov eur.

Vznik nezrovnalostí

V piatok o tom informoval úrad štátneho súdu v Madride. Nezrovnalosti mali vzniknúť pri odmenách pre konzultantov a hráčskych agentov v spomenutých rokoch, spätných platbách a aj pokutách.

Štátny súdny dvor v predmetnej veci zamietol námietku Kataláncov proti rozhodnutiu Ústredného hospodárskeho správneho súdu z roku 2020. Klub medzitým oznámil, že podá ďalšie odvolanie, tentoraz na španielsky najvyšší súd.

Miliardové dlhy klubu

Vedenie FCB vyjadrilo údiv nad tým, že „Štátny súd nezohľadnil nedávne rozhodnutie Najvyššieho súdu v tejto otázke, z ktorej v rozsudkoch v rovnakej veci ťažili aj iné futbalové kluby,“ uviedlo vedenie FC Barcelona podľa webu ORF.

Podľa španielskych médií sa dlhy FC Barcelona pohybujú na úrovni 4 miliárd eur. Kataláncom aktuálne patrí v tabuľke španielskej La Ligy tretia priečka s mankom ôsmich bodov na lídra Real Madrid.

Ďalšie k téme

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Firmy a inštitúcie FC BarcelonaReal Madrid