Štedrý Mikuláš vo Volkswagen Slovakia: Deťom rozdal štyri tony sladkostí

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Vw_mikulasska sou_2019_0331.jpg
Foto: VW fabrika

Pre viac ako 8-tisíc detí zamestnancov bratislavského závodu bolo okrem balíčkov pripravené aj špeciálne mikulášske predstavenie či lístky do kina.

Najväčšia automobilka na Slovensku obdarováva každoročne na sviatok svätého Mikuláša deti svojich zamestnancov. Inak tomu nebolo ani teraz a pre viac ako 8-tisíc detí pripravil Volkswagen Slovakia balíčky so sladkosťami a k tomu špeciálne mikulášske predstavenie či lístky do kina.

Balíčky do závodu aj tento rok priviezol špeciálny kamión. Naplnený bol  viac ako 30 paletami a ich sladký obsah vážil dokopy viac ako 4 tony. Mikulášska nádielka však nebola len o sladkostiach: „Mikuláš chodí vo Volkswagen Slovakia už dlhé roky a vždy deťom zamestnancov pripraví nielen balíčky sladkostí, ale aj špeciálne prekvapenie v podobe mikulášskeho predstavenia či lístkov do kina,“ uviedla hovorkyňa Volkswagen Slovakia Lucia Kovarovič Makayová.

Pre deti do 8 rokov bolo pripravené mikulášske predstavenie –  muzikál Snehová kráľovná – Tajomstvo zrkadla. Príbeh na motívy H. Ch. Andersena si rodiny zamestnancov Volkswagen Slovakia mohli pozrieť exkluzívne o deň skôr ako ostatná verejnosť. Po predstavení mali Mikuláš a jeho pomocníci plné ruky práce, aby rozdali sladké balíčky všetkým deťom. Na svoje si prišli však aj staršie deti. Tie okrem balíčkov dostali lístky do kina na film podľa vlastného výberu.

Volkswagen Slovakia vyplatil zamestnancom aj v tomto roku 13. a 14. plat ako dovolenkovú a vianočnú odmenu: „Rodiny našich zamestnancov môžu prežiť štedrejšie Vianoce aj vďaka 14. platu, ktorý sme vyplácali na začiatku decembra,“ dodala Lucia Kovarovič Makayová.

Volkswagen Slovakia vypláca 13. a14. plat už takmer tri desaťročia. 14. plat môže pritom dosiahnuť výšku až 100 % priemerného mesačného zárobku zamestnanca v závislosti od počtu odpracovaných rokov. Automobilka okrem toho poskytuje svojim zamestnancom aj množstvo ďalších finančných i nefinančných benefitov, vrátane zdravotnej starostlivosti priamo v závode.

Inzercia

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať