Súd sa bude opätovne zaoberať dôchodkyňou z akcie Mrcha, obvinené čelia príprave dvojnásobnej vraždy

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Súd
Foto: ilustračné, www.gettyimages.com

Špecializovaný trestný súd vytýčil na pracovisku v Banskej Bystrici na 2. decembra hlavné pojednávanie, na ktorom sa bude opätovne zaoberať obžalovanou dôchodkyňou Rozáliou S. Tá figurovala v prípade obžalovanej Ildikó Pollákovej, ktorú Špecializovaný trestný súd v máji tohto roku uznal za vinnú z prípravy vrážd jej matky a otčina a uložil jej trest 11 rokov väzenia.

Potvrdil verdikt

Rozáliu S. vtedy prvostupňový súd naopak oslobodil. Najvyšší súd SR následne v septembri potvrdil odsudzujúci verdikt voči Pollákovej, rozhodnutie o oslobodení Rozálie S. však zrušil a vec vrátil súdu prvého stupňa na ďalšie konanie a rozhodnutie.

Národná kriminálna agentúra (NAKA) zadržala Ildikó Pollákovú a Rozáliu S. počas policajnej akcie s krycím názvom Mrcha v obci Gbelce v okrese Nové Zámky ešte v júni 2021. Podľa obžaloby oslovila Polláková v roku 2020 viaceré osoby, aby zavraždili jej matku a matkinho manžela. Dôvodom bol zámer získať majetkový prospech, konkrétne vlastníctvo rodinného domu.

Odmietli vinu

Rozália S. ju podľa orgánov činných v trestnom konaní v celej veci „slovne a psychicky podporovala„. Obe obžalované pred súdom odmietli vinu. Špeciálny prokurátor Daniel Lipšic však argumentoval, že pri usvedčovaní dvojice bol využitý policajný agent a orgány činné v trestnom konaní disponujú aj záznamami z odpočúvania, ktoré preukazujú vinu obžalovaných žien.

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Viac k osobe Daniel LipšicIldikó Polláková
Firmy a inštitúcie NAKA Národná kriminálna agentúraNS Najvyšší súd SRŠpecializovaný trestný súd SR