Suja, Taraba a minister Naď šíria o SaS klamstvá, Sulíka “dorazili“ aj vyjadrenia šéfa klubu OĽaNO Šipoša (video)

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
SAS
Predseda strany SaS Richard Sulík. Foto: SITA/Jana Birošová.

Predseda koaličnej strany Sloboda a Solidarita (SaS) Richard Sulík je prekvapený, že strana je vystavená toľkým útokom a klamstvám.

Tvrdí, že podpredseda hnutia Republika Miroslav Suja, minister obrany SR a člen hnutia Obyčajní ľudia a nezávislé osobnosti (OĽaNO) Jaroslav Naď a predseda strany Život Tomáš Taraba evidentne a preukázateľne klamú. Sulík o tom informoval dnes na tlačovej besede.

Naď šíri bludy o predčasných voľbách

Sulík vyvrátil, že by sa so Sujom niekedy stretol. „Nemám naňho ani telefónne číslo a len párkrát som ho videl v parlamente,“ tvrdí predseda SaS, ktorý ďalej priznal, že ho nemilo prekvapil šéf rezortu obrany Naď.

„Vycucal si z prsta, že som na stretnutí s premiérom Hegerom (OĽaNO) a so šéfom prieskumnej agentúry AKO Václavom Hříchom presviedčal premiéra na predčasné voľby,“ povedal Sulík.

Podotkol, že na spomínanom stretnutí sa okrem nich zúčastnil aj štátny tajomník Ján Oravec, ktorý tam bol práve preto, aby sa informácie z podobných stretnutí neprekrúcali.

Šipoš vyjadreniami „dorazil“

Predseda SaS sa ohradil aj voči informácii, ktorú šíri Tomáš Taraba. Ten tvrdí, že Sulík telefonuje rôznym poslancov, aby ich presvedčil na odchod lídra hnutia OĽaNO Igora Matoviča.

„To je ďalší výmysel, poslanec Taraba by mohol vážiť slová,“ uviedol predseda SaS, ktorého nakoniec ,dorazilo´varovanie predsedu poslaneckého klubu OĽaNO Michala Šípoša.

„Varoval nás pred spoluprácou s fašistami. Práve OĽaNO s fašistami prelomilo veto prezidentky SR Zuzany Čaputovej. Po tomto sme si v strane povedali ,dosť a stačilo´. Nebudeme súčasťou divadla,“ konštatoval. Ďalej uviedol, že Matovič je jediný, kto aktívne pracuje s fašistami.

Matovič ťahá krajinu ku dnu

Na záver predseda SaS opäť zopakoval, že koncom augusta opustia vládu, ak neodíde líder OĽaNO. „My nie sme prilepení na svoje stoličky. Ak Matovič je a bude ťahať vládu a krajinu ku dnu, nech nesú zodpovednosť tí, ktorí mu v tomto asistujú,“ uviedol.

„Keď budeme takýmto vládnutím pokračovať, v termíne riadnych volieb sa Robert Fico triumfálne vráti tam, kde predtým bol, a to nechceme my ani oni. V OĽaNO sa musia rozhodnúť, ako to bude ďalej,“ doplnil Sulík. Avšak priznal, že SaS chce, aby súčasná koalícia dovládla, pretože nepodporujú predčasné voľby.

V prípade, ak sa vám nezobrazil zdieľaný obsah nad týmto textom kliknite sem

Ďalšie k téme

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Viac k osobe Igor MatovičJán OravecJaroslav NaďMichal ŠipošMiroslav SujaRichard SulíkRobert FicoZuzana Čaputová
Firmy a inštitúcie Hnutie RepublikaOĽaNO Obyčajní ľudia a nezávislé osobnostiSaS Sloboda a Solidarita