Šutaj Eštok tvrdí, že obdobie politickej pomsty a policajnej kontroly je ukončené (video)

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
VLÁDA: Rokovanie 14. schôdze vlády
Zľava: Minister obrany Robert Kaliňák a minister vnútra SR Matúš Šutaj Eštok počas tlačového brífingu po rokovanÍ 14. schôdze vlády SR. Bratislava, 1. február 2024. Foto: SITA/Milan Illík
Tento článok pre vás načítala AI.

Matúš Šutaj Eštok (Hlas-SD) podľa vlastných slov ukončil nástupom na post ministra vnútra obdobie politickej pomsty a politickej kontroly polície.

Uviedol to na piatkovej tlačovej besede politickej strany Hlas-SD k prvým 100 dňom súčasnej vlády. Ako ďalej povedal, zákon momentálne platí a bude platiť pre všetkých.

Nebude existovať žiadna privilegovaná skupina policajtov, ktorí si tu budú robiť, čo chcú,“ vyhlásil minister.

Počet nelegálnych migrantov klesol na nulu

Šutaj Eštok tiež zdôraznil, že vďaka opatreniam prijatým rezortom vnútra pod jeho vedením sa počet nelegálnych migrantov, ktorí tranzitujú cez Slovensko, znížil na nulu.

Minulá vláda urobila zo Slovenska jedno obrovské korzo, keď Slovenskom za minulý rok prefrčalo viac ako 50-tisíc nelegálnych migrantov,“ povedal minister s tým, že opatrenia súčasnej vlády dali jasne najavo pašerákom a prevádzačom, že Slovensko naďalej nie je bezpečnou tranzitnou krajinou.

Minister taktiež skonštatoval, že po predošlých vedeniach rezortu vyťahuje zo skrine „ďalších a ďalších kostlivcov„, ktorých musí riešiť.

Vyriešili problém s čistopismi

Vyriešili sme problém s čistopismi tak, aby ľudia nemali problém s dokladmi,“ uviedol na margo nutnosti výmeny starých ružových vodičákov. „Vyriešili sme platy na klientskych centrách, ktoré boli dlhodobo neriešené,“ zdôraznil Šutaj Eštok.

Šéf rezortu vnútra doplnil, že jednou z jeho priorít do budúcnosti je napríklad prijať systémové opatrenia, aby sa vyriešila situácia personálneho podstavu v Policajnom zbore. „Tých vecí, ktoré máme v pláne, je pomerne veľa,“ dodal.

Ďalšie k téme

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Viac k osobe Matúš Šutaj Eštok
Firmy a inštitúcie Hlas-SDMV Ministerstvo vnútra SRPolicajný zbor SR