Taraba sa stretol so Zelenským aj prezidentom Pavlom. Slovensko má záujem na mieri a prosperite Ukrajiny, vyhlásil (foto)

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Minister životného prostredia Taraba, český prezident pavel
Tento článok pre vás načítala AI.

Minister životného prostredia Tomáš Taraba sa stretol v hlavnom meste Litvy s ukrajinským prezidentom Volodymyrom Zelenským.

Prijatie politickej reality

„Slovensko má záujem na mieri a prosperite Ukrajiny,“ napísal na sociálnej sieti minister Taraba. Slovenský minister sa stretol vo Vilniuse aj s českým prezidentom Petrom Pavlom.

„Českého prezidenta Pavla som pozval, aby sa, už keď sme na Slovensku po voľbách, prijala politická realita a politika viac umelo nerozdeľovala dva bratské národy,“ podotkol Taraba.

Príklad spolupráce

Česi a Slováci sú podľa neho pred svetom príkladom spolupráce, ktorá sa rozdelením štátu neoslabila, ale práve naopak, posilnila. „Tento príklad potrebuje rozhádaný svet nachádzajúci sa v konfliktoch ako soľ,“ konštatoval Taraba.

V prípade, ak sa vám nezobrazil zdieľaný obsah nad týmto textom kliknite sem

Minister je presvedčený, že Slovensko robí suverénnu zahraničnú politiku.

„Sme dosť zrelí, aby sme vedeli tlmočiť naše názory komukoľvek a vieme sa stretnúť a rokovať s kýmkoľvek. Pred voľbami korčokovci vytvárali hystériu ako stretnutie Juraja Blanára s ruským ministrom zahraničných vecí Lavrovom vyradilo Slovensko neviem odkiaľ. Dokonca česká vláda zrušila vzájomné rokovanie, aby pomohla Korčokovi vo voľbách a použila neprijateľné označenie, že vraj sme bezpečnostná hrozba pre Európu,“ uzavrel Taraba.

Ďalšie k téme

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Viac k osobe Ivan KorčokJuraj BlanárPetr PavelSergej LavrovTomáš TarabaVolodymyr Zelenskyj