Treba byť chlap a prijať to, podľa Pellegriniho bol Korčok vo svojej záverečnej reči agresívny

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Slovakia Presidential Election
Občiansky kandidát na prezidenta SR Ivan Korčok počas brífingu po odovzdaní hlasu v druhom kole prezidentských volieb 2024. Foto: SITA/AP
Tento článok pre vás načítala AI.

Úspešný prezidentský kandidát Peter Pellegrini v diskusnej relácii RTVS O päť minút 12 vyjadril ľútosť nad prejavom svojho protikandidáta Ivana Korčoka po zverejnení výsledkov prezidentských volieb.

Viac o téme: Prezidentské voľby na Slovensku 2024

Zažil agresívnejšie ataky

Mrzí ma, že pán Korčok bol ešte aj vo svojej záverečnej reči agresívny. Treba byť chlap a treba to prijať,“ uviedol s tým, že vo svojej kariére zažil omnoho agresívnejšie ataky ako pán Korčok.

>>> Online (minúta po minúte) z priebehu 2. kola a volebnej noci

Ako prezident má Pellegrini podľa vlastných slov vďaka svojej mnohoročnej kariére v politike skvelý obraz o tom, ako fungujú veci verejné, vie ako sa riadi štát a kde má svoje slabiny. Za svojím úspechom vidí to, že sa opieral o dôveru ľudí a v predvolebnej kampani sa snažil nehovoriť o svojich protikandidátoch, ale o Slovensku a jeho občanoch.

Upokojil každú matku a otca

Podľa neho pomohli ľuďom v rozhodovaní aj predvolebné debaty. Pellegrini odmietol, že svoju kampaň založil na šírení strachu.

Práve naopak, upokojil som každú jednu matku a otca, že ich syn nepôjde do vojny, to nebolo šírenie strachu. Čo sa týka témy vojny na Ukrajine, radšej budem počúvať svätého otca vo Vatikáne ako francúzskeho prezidenta Macrona,“ poznamenal.

>>> Kompletné výsledky 2. kola prezidentských volieb

Zároveň odmietol, že bude iba nekritickým obdivovateľom vlády a deklaroval, že aj ako prezident dokáže sčasti ovplyvniť smerovanie vlády a štátu.

Suverénnejšia medzinárodná politika

Slovensko je pevne ukotvené v rámci a NATO a nikto nemieni meniť kurz našej medzinárodnej politiky,“ skonštatoval s tým, že Slovensko však musí byť v rámci medzinárodnej politiky suverénnejšie a vedieť sebavedomo vyjadriť svoj názor.

Pellegrini tiež uviedol, že v prípade ukončenia konfliktu na Ukrajine budú opätovne hľadať cesty komunikácie s Ruskou federáciou. Svoju prvú prezidentskú cestu bude smerovať do Českej republiky.

Ďalšie k téme

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Viac k osobe Emmanuel MacronIvan KorčokPeter Pellegrini
Firmy a inštitúcie Európska úniaNATO Organizácia Severoatlantickej zmluvyRTVS Rozhlas a televízia Slovenska