K víťazstvu stačí šírenie poloprávd a hoaxov. Slovensko sa podľa Gröhlinga zobudilo do smutného rána

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Branislav Gröhling, SaS
Foto: archív, SITA/Diana Černáková
Tento článok pre vás načítala AI.

K víťazstvu stačí šírenie poloprávd, hoaxov a rozdeľovanie spoločnosti. Uviedol to predseda strany Sloboda a solidarita (SaS) Branislav Gröhling v relácii TA3 V politike.

Viac o téme: Prezidentské voľby na Slovensku 2024

>>> Online (minúta po minúte) z priebehu 2. kola a volebnej noci

Slovensko sa podľa neho zobudilo do smutného rána, no napriek tomu novozvolenému prezidentovi Petrovi Pellegrinimu (Hlas-SD) zagratuloval a poďakoval sa všetkým voličom.

Víťazstvo jednej alebo druhej strany

„Nehovoril by som o tom, že je to víťazstvo jednej alebo druhej strany, pretože Ivan Korčok dostal 1,2 milióna hlasov, Pellegrini dostal 1,4 milióna hlasov a stále tu máme ešte obrovskú masu ľudí, čo neprišli voliť,“ uviedol predseda SaS.

Dodal, že to bude výzvou pre Pellegriniho, aby sa oprostil od vlády a nebol stále častovaný prívlastkom, ktorý si sám dal.

>>> Kompletné výsledky 2. kola prezidentských volieb

Prezident vlády

„Aby naozaj zastupoval všetkých voličov. Pre stranu SaS je to obrovský signál, aby sme v parlamente zastupovali 1,2 milióna voličov Korčoka a ich hodnoty. Uvidíme, ako sa Pellegrini vysporiada s tým, že chce byť prezidentom vlády,“ konštatoval Gröhling.

Uzavrel, že ak bude Pellegrini pokračovať spôsobom, že bude schvaľovať všetky zákony a podpisovať ich, tak bude na strane SaS, aby pozorne pozorovala aj vládu a Pellegriniho a využila všetky svoje možnosti.

Ďalšie k téme

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Viac k osobe Branislav GröhlingIvan KorčokPeter Pellegrini
Firmy a inštitúcie Hlas - sociálna demokraciaSaS Sloboda a SolidaritaTA3