Novým predsedom parlamentu bude Raši alebo Saková, potvrdil to v diskusii poslanec Migaľ

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Saková, Raši
Foto: SITA/Jana Birošová, SITA/Ministerstvo investícií, regionálneho rozvoja a informatizácie SR - koláž SITA Webnoviny.
Tento článok pre vás načítala AI.

Novým predsedom alebo predsedníčkou parlamentu bude Richard Raši alebo Denisa Saková. Povedal to v nedeľnej v diskusii na JOJ 24 poslanec parlamentu Samuel Migaľ zo strany Hlas-SD.

Podľa jeho slov sa nikto sa nemusí báť, že by strana Hlas-SD neprežila, alebo sa s nejakou inou stranou fúzovala.

Viac o téme: Prezidentské voľby na Slovensku 2024

„Čo sa týka vedenia strany, prebehne snem a tam sa vyberie z užšieho predsedníctva, resp. z generálneho manažéra strany,“ doplnil. V relácii ďalej povedal, že všetky výdavky na kampaň Petra Pellegriniho budú zverejnené na transparentnom účte.

Nebudú sa môcť vyhovárať

Vládna koalícia má už v rukách všetku moc a teraz sa už nebude môcť na nič vyhovárať, povedala poslankyňa za stranu Sloboda a Solidarita (SaS) Jana Bittó Cigániková.

>>> Online (minúta po minúte) z priebehu 2. kola a volebnej noci

Petrovi Pellegrinimu želá, aby bol lepším prezidentom ako bol predsedom parlamentu. „Môžeme sa tešiť na Trestný zákon, zruší sa NAKA a bude sa dávať do rúk politikov RTVS namiesto toho, aby patrila občanom,“ myslí si poslankyňa.

Víťazovi prezidentských volieb by odporučila pokoru a aby myslel na to, že je tu ešte 1,2 milióna voličov, ktorí volili Ivana Korčoka a ďalších 1,6 milióna, ktorí nešli voliť. Vyťahovanie súkromia bolo podľa nej v kampani nechutné.

Menej kritickí voliči

Voličov súčasnej koalície pokladá za oveľa menej kritických ako voličov opozície. Podľa nej im nevadí ani to, že minister vnútra Matúš Šutaj Eštok (Hlas-SD) vystúpil v relácii trestne stíhaného extrémistu Daniela Bombica.

>>> Kompletné výsledky 2. kola prezidentských volieb

„Keby som to ja vedel, tak ja za seba by som pánovi ministrovi neodporúčal, aby do tej relácie išiel,“ reagoval Migaľ.

Poslanec Smeru-SD Erik Kaliňák skonštatoval, že ak prezidentské voľby boli zároveň referendom o vládnej koalícii, „tak sme z toho vyšli úspešne“.

Prezidentka to Korčokovi sťažila

Nemyslí si, že Pellegrini v kampani zavádzal a používal klamstvá na Korčoka. „Podľa mňa Peter Pellegrini nepovedal ani jedno jediné slovo na Ivana Korčoka, on sa sústredil na svoju víziu,“ povedal.

Prezidentka Zuzana Čaputová to podľa neho Korčokovi „svojím aktivizmom sťažila, alebo mu to možno až prehrala.“

Podpora dezinfoscény

Irena Biháriová zo strany Progresívne Slovensko v relácii prízvukovala, že Peter Pellegrini zvíťazil vďaka výraznej podpore dezinfoscény a zavádzaniu verejnosti.

Do kampane podľa nej vnášal zápas o výklad pravdy a prekrúcal realitu v otázke podpory vojny. „Ivan Korčok nebol kandidát s komparzistami, ale kandidát so skutočnými podporovateľmi,“ dodala.

Ďalšie k téme

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Viac k osobe Denisa SakováErik KaliňákIrena BihariováIvan KorčokJana Bittó CigánikováMatúš Šutaj EštokPeter PellegriniRichard RašiSamuel MigaľZuzana Čaputová
Firmy a inštitúcie Hlas-SDNAKA Národná kriminálna agentúraProgresívne Slovensko (PS)SaS Sloboda a SolidaritaSMER-SD