Ukrajinská armáda pracuje na zlepšení obrany na hraniciach, podľa britských analytikov je veľký ruský prielom nepravdepodobný

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Vojaci, Ukrajina
Foto: archívne, SITA/AP
Tento článok pre vás načítala AI.

Ukrajinská armáda podľa britského obranného spravodajstva prechádza na veľkej časti frontovej línie do defenzívnejšieho postavenia po tom, ako v ostatných týždňoch zmobilizovala úsilie na zlepšenie svojich opevnení.

Zlepšenie obrany na hraniciach

Spravodajská služba britského ministerstva obrany to uviedla vo svojej najnovšej správe o vojne na Ukrajine, ktorú zverejnila v stredu na mikroblogovacej sieti X, informuje spravodajský portál Ukrajinská pravda.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine

Podľa britských analytikov Ukrajina v rámci projektu opevnení pracuje na zlepšení obrany na hraniciach s Bieloruskom, kde do polovice decembra nainštalovala takzvané dračie zuby, ostnatý drôt a protitankové priekopy.

Lokálna ofenzíva

Britská spravodajská služba dodáva, že Rusko pokračuje v lokálnych ofenzívach na niekoľkých frontoch, ale do jednotlivých útokov zriedka nasadzuje viac ako jednu čatu.

„Veľký ruský prielom je nepravdepodobný a celkovo je front charakterizovaný stagnáciou,“ konštatuje správa britského rezortu obrany.

Ďalšie k téme

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať