Útok na sklad ropy v Charkove v dôsledku úniku paliva kontaminoval viac ako 10-tisíc metrov štvorcových pôdy

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Ukrajina, Charkov
Hasiči likvidujú požiar po ruskom útoku na obytnú štvrť v Charkove na Ukrajine v sobotu 10. februára 2024. Foto: SITA/AP
Tento článok pre vás načítala AI.

Viac ako 10-tisíc metrov štvorcových pôdy bolo kontaminovaných v dôsledku úniku paliva spôsobeného ruským útokom na sklad ropy v meste Charkov v noci z piatka na sobotu. Referuje o tom web Ukrajinská pravda s odvolaním sa na miestnych predstaviteľov.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine

„Odkedy došlo k útoku na sklad ropy a došlo k úniku paliva, nastalo znečistenie veľkého územia. Podľa predbežných správ bolo viac ako 10-tisíc metrov štvorcových pôdy znečistených únikom nafty aj benzínu. V ropnom sklade bolo údajne uskladnených 3 800 ton paliva. Okrem znečistenia pôdy sa tieto ropné produkty vyliali aj do rieky Nemyšlia,“ povedal vedúci oddelenia vyšetrovania ukrajinskej polície v Charkovskej oblasti Serhij Bolvinov.

Polícia zvažuje začatie trestného stíhania podľa článku 441 ukrajinského trestného zákona týkajúceho sa ekocídy. Pri ruskom útoku dronmi v noci na sobotu prišlo o život najmenej 13 ukrajinských civilistov. Medzi obeťami sú aj tri deti vo veku od šesť mesiacov do sedem rokov.

Ďalšie k téme

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Viac k osobe Serhij Bolvinov