V AURES Holdings za prvý polrok predali trojnásobok elektromobilov v porovnaní s vlaňajškom

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Bmw elektro.jpg
Foto: AURES Holdings

Skupina za prvý polrok tohto roku zaznamenala rekordný nárast predajov batériových ojazdených vozidiel, záujem o elektromobily aj naďalej rastie.

Skupina AURES Holdings, prevádzkovateľ medzinárodnej siete autocentier AAA AUTO a Mototechna, za prvých šesť mesiacov roku 2023 predala až trojnásobný počet elektrických vozidiel ako za rovnaké obdobie v minulom roku. Najviac elektromobilov sa predalo v Českej republike, nasleduje Slovensko a tretie miesto patrí Poľsku. Slovenský trh momentálne ponúka takmer dvetisíc plne elektrických vozidiel a takmer štyritisíc hybridných automobilov. Záujem o oba typy áut stále rastie.

„Aj vďaka razantne zvýšeným predajom elektrických vozidiel v porovnaní s minulým rokom môžeme vidieť, že ľudia začali oveľa viac vnímať nastupujúcu elektromobilitu. Naša spoločnosť neustále rozširuje ponuku týchto vozidiel v našich autocentrách a taktiež školíme náš tím pracovníkov tak, aby bol schopný poskytovať zákazníkom všetky potrebné informácie k veľkému množstvu modelov, ktoré ponúkame. K tomu budujeme nabíjaciu infraštruktúru vrátane inštalácií fotovoltaických panelov a máme k dispozícii univerzálne diagnostické riešenie, ktoré nám umožní objektívne zhodnotiť stav vykupovaných batériových vozidiel. Pri elektromobiloch sú pre zákazníkov podstatné iné parametre než u klasických spaľovacích motorov, preto sme napríklad na našich webových stránkach www.aaaauto.sk vytvorili samostatnú sekciu, ktorá sa týmto vozidlám venuje a je prispôsobená tak, aby sa zákazník o vozidle dozvedel všetko podstatné,“ informuje Petr Vaněček, prevádzkový riaditeľ a člen predstavenstva spoločnosti AURES Holdings, ktorá prevádzkuje medzinárodnú sieť autocentier AAA AUTO a Mototechna.

Najpredávanejšie elektromobily v sieti autocentier AAA AUTO a Mototechna za prvých šesť mesiacov roku 2022 vs 2023:

Slovensko Česká republika
2022 2023 2022 2023
1. Nissan Leaf Nissan Leaf BMW i3 BMW i3
2. Škoda Enyaq Škoda Citigo-e Nissan Leaf Tesla Model 3
3. BMW i3 Škoda Enyaq Škoda Citigo-e Škoda Citigo-e
4. Hyundai Ioniq Smart Forfour Tesla Model 3 Nissan Leaf
5. VW e-up! BMW i3 VW e-up! Mazda MX-30

Čo sa týka najpredávanejších modelov elektrických vozidiel v autocentrách AAA AUTO a Mototechna v tomto roku, na Slovensku stále dominuje Nissan Leaf, ktorý tento rok predstavoval 25 % predajov medzi elektromobilmi, a v Českej republike je to BMW i3, ktoré predstavovalo 18 % predajov v kategórii elektrických vozidiel. Priemerný vek batériových áut sa na Slovensku drží na hranici troch rokov, s nájazdom okolo 50 000 kilometrov. V tomto roku si zákazníci najčastejšie kupovali elektromobily v bielej (37 %), strieborno-šedej (25 %) a čiernej (18 %) farbe.

Najponúkanejšie elektromobily na slovenskom a českom trhu za prvých šesť mesiacov roku 2022 vs 2023:

Slovensko Česká republika
2022 2023 2022 2023
1. Tesla Model 3 Mercedes EQC BMW i3 Škoda Enyaq
2. Nissan Leaf Tesla Model 3 Škoda Enyaq BMW i3
3. BMW i3 Nissan Leaf Tesla Model 3 Tesla Model 3
4. BMW iX Tesla Model S Tesla Model S Tesla Model S
5. Škoda Enyaq BMW i3 Nissan Leaf Nissan Leaf

Informačný servis

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Firmy a inštitúcie AAA AutoAURES HoldingsMototechna