V druhom kole volieb podľa Korčoka zaváži aj účasť. Koho chce požiadať o vyslovenie podpory?

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
KORČOK: Odovzdal podpisy na kandidatúru prezidenta
Občiansky kandidát na prezidenta SR Ivan Korčok (v popredí) počas tlačového brífingu pred Národnou radou SR pred odovzdaním petície s podpismi s podpismi občanov za jeho kandidatúru. Bratislava, 19. január 2024. Foto: archívne, SITA/Milan Illík
Tento článok pre vás načítala AI.

Kandidát na post prezidenta Ivan Korčok bude pred druhým kolom volieb hovoriť s prezidentskými kandidátmi Igorom Matovičom (hnutie Slovensko) a Krisztiánom Forróom (Aliancia) o tom, či mu vyjadria podporu. Povedal to v stredu v rozhovore pre agentúru SITA.

Národnostné menšiny považuje za obohatenie Slovenska

Prieskumy predpovedajú súboj v druhom kole volieb medzi Petrom Pellegrinim (Hlas-SD) a občianskym kandidátom Ivanom Korčokom.

Celý rozhovor s Ivanom Korčokom

„Chcel by som našim maďarským spoluobčanom povedať, že ich považujem za obohatenie Slovenska. Každý, kto ma pozná, vie, že to hovorím úprimne. A považujem ich za lojálnych občanov Slovenskej republiky,“ uviedol Korčok. Dodal, že to platí aj o ďalších príslušníkov národnostných menšín.

Uchádzať sa bude aj o voličov hnutia Slovensko

Zdôraznil, že podporuje prijatie zákona o národnostných menšinách transparentným spôsobom a má to byť taký zákon, ktorý zabezpečí medzinárodné štandardy.

Viac o téme: Prezidentské voľby na Slovensku 2024

„Budem sa uchádzať o rozhovor s pánom Forróom. Určite mi záleží aj na voličoch hnutia Slovensko, lebo ich považujem za spoluobčanov, ktorí takisto rozumejú, čo je to budúcnosť krajiny a čo sú to demokratické princípy, takže určite sa budem uchádzať aj o hlasy týchto voličov,“ povedal Korčok.

Mladí sú budúcnosťou krajiny

V druhom kole prezidentských volieb podľa neho zaváži aj účasť voličov. Ivan Korčok sa chce pred druhým kolom držať svojich tém a akcentovať aj otázku udržania mladých ľudí na Slovensku.

„Ja by som veľmi chcel opäť hovoriť o mladých ľuďoch, lebo aj keď to znie ako floskula, že mladí ľudia sú budúcnosť krajiny, ale je veľmi tristné, ak my s našimi talentmi, s našimi otvorenými hlavami, s našimi mladými ľuďmi budujeme Českú republiku. Toto je moja mobilizačná téma,“ poukázal Korčok.

Slovensko podľa neho v súčasnosti nejde správnym smerom a je dôležité, kto bude zastávať funkciu hlavy štátu.

Rozhovory si môžete vypočuť aj na >>> Spotify

Ďalšie k téme

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Viac k osobe Igor MatovičIvan KorčokKrisztián ForróPeter Pellegrini
Firmy a inštitúcie AlianciaHlas-SDMatovičovo hnutie Slovensko