V lyžiarskom stredisku Jasná sa ťažko zranila lyžiarka, zraneniam v nemocnici podľahla

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Horska zachranna sluzba pomoc tatry zachrana.jpg
Tento článok pre vás načítala AI.

V lyžiarskom stredisku Jasná sa v pondelok predpoludním stala nešťastná udalosť s tragickými dôsledkami. Ako informoval hovorca spoločnosti Tatry mountain resort Marián Galajda, v teréne mimo zjazdovky tu personál lyžiarskeho strediska našiel ťažko zranenú osobu.

„Okamžite boli privolaní horskí záchranári, ktorí lyžiarke poskytli prvú pomoc a zabezpečili jej letecký transport do nemocnice, kde podľa dostupných informácií zraneniam podľahla,“ spresnil Galajda.

Doplnil, že tragická udalosť sa stala v lokalite Konský grúň krátko po tom, čo horskí záchranári v spolupráci so skipatrolou rozhodli z dôvodu náhle sa zhoršujúcich podmienok o uzatvorení najvyššie položených zjazdoviek z Chopka na sever.

„Na vrchole Chopku boli na začiatku trás na sever osadené laná blokujúce vstup na zjazdovku spolu s výstrahami označujúcim jej uzatvorenie. Skipatrola zároveň vyrazila na trať, aby usmernila lyžiarov a pomohla im bezpečne zjazdiť nadol. Pre lyžiarov, ktorí kvôli podmienkam neboli schopní pokračovať, vyrazili snežné pásové vozidlá a zviezli ich do bezpečia,“ dodal Galajda.

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Viac k osobe Marián Galajda
Firmy a inštitúcie HZS Horská záchranná službaTatry mountain resorts