V Chminianskej Novej Vsi horí rodinný dom, požiar si vyžiadal život 74-ročného muža

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
BRATISLAVA: Požiar skladov s pneumatikami
Foto: ilustračné, SITA/Branislav Bibel
Tento článok pre vás načítala AI.
  • aktualizované 7. februára, 16:31

Požiar rodinného domu v Chminianskej Novej Vsi (okres Prešov) si vyžiadal jeden ľudský život. Ako agentúru SITA informovala hovorkyňa Krajského riaditeľstva Hasičského a záchranného zboru v Prešove Miroslava Knišová, k požiaru domu bolo po 10:00 vyslaných 13 príslušníkov z hasičskej stanice Prešov so štyrmi kusmi hasičskej techniky.

Muž bez známok života

„Po príchode na miesto udalosti bolo prieskumom zistené, že ide o požiar menšieho rozsahu v jednej z miestnosti rodinného domu, ktorý bol značne zadymený,“ uviedla Knišová. V dôsledku požiaru však podľa nej došlo k usmrteniu jednej osoby, ktorá sa v čase príchodu hasičov na miesto nachádzala už mimo rodinného domu.

„V rodinnom dome bol nájdený bez známok života 74-ročný muž. Polícia zisťuje presné okolnosti za akých došlo k úmrtiu muža,“ skonštatovala pre SITA prešovská krajská policajná hovorkyňa Jana Ligdayová.

Trestný čin usmrtenia

Polícia začala v prípade trestné stíhanie vo veci trestného činu usmrtenia. Hasiči požiar zlikvidovali jedným C-prúdom a zadymené priestory rodinného domu odvetrali.

„Z dôvodu silného zadymenia boli pri zásahu použité autonómne dýchacie prístroje,“ skonštatovala Knišová, podľa ktorej je príčina vzniku požiaru v štádiu zisťovania.

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Viac k osobe Jana LigdayováMiroslava Knišová
Firmy a inštitúcie HaZZ Hasičský a záchranný zborKrajské riaditeľstvo HaZZ v Prešove