V Prüger-Wallnerovej záhrade v Bratislave otvorili nové komunitné centrum, nachádza sa tu aj detské ihrisko (foto)

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
BRATISLAVA: Otvorenie komunitného centra Prügerke
Atmosféra počas otvorenia komunitného centra v Prüger-Wallnerovej záhrade v Bratislave. Bratislava, 10. august 2023. Foto: SITA/Milan Illík
Tento článok pre vás načítala AI.

V Bratislave otvorili vo štvrtok komunitné centrum v Prüger-Wallnerovej záhrade. Domček v minulosti slúžil záhradníkovi, od štvrtku bude bezpečným, inkluzívnym a medzigeneračným priestorom pre všetkých.

Obývačka i kultúrne podujatia

Ako ďalej v tlačovej správe informoval Peter Bubla z Magistrátu hlavného mesta Bratislava, návštevníci záhrady budú môcť v teplejších mesiacoch využiť prízemie tohto domčeka ako komunitnú obývačku, horné poschodie bude slúžiť ako coworking vybraným občianskym združeniam. V poobedňajších hodinách budú v Prügerke prebiehať komunitné a kultúrne podujatia pre verejnosť.

Dokázali sme miestu, kde bolo nič, vdýchnuť život a vytvoriť nový priestor pre ľudí, čo je veľmi vzácne. Želám si, aby bol tento priestor otvorený pre všetkých, aby bol využívaný, živý, aby si tu ľudia našli priestor, kde môžu zažiť pekný zážitok, lebo o to tu ide,“ uviedol primátor Bratislavy Matúš Vallo.

Záhrada bola bez údržby

Záhrada, ktorú vytvorila známa hotelierska rodina Prügerovcov začiatkom uplynulého storočia bola niekoľko desaťročí bez údržby. Bubla ďalej informoval, že z pôvodných záhradných úprav sa takmer nič nezachovalo okrem niekoľkých stromov, zvyškov schodiska či budovy kotolne. Po sfunkčnení sa na ploche päťtisíc metrov štvorcových rozprestiera prírodná záhrada s mokraďou a priestor na oddych či hry.

Nachádza sa tu detské ihrisko, informačné tabule o tunajších rastlinách a zvieratách, aj upravené pešie trasy. Hlavné mesto a metská časť Staré mesto zriadili aj tzv. Korzo Horský Park, ktoré prinieslo viac pokoja. Vďaka tejto zmene vznikla jedna z najdlhších promenádových trás v Bratislave,“ uviedol Bubla.

Ďalšie k téme

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Viac k osobe Matúš ValloPeter Bubla
Firmy a inštitúcie Bratislavský magistrát