V Sýrii zmizli dvaja francúzski novinári, hľadajú ich

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Syria
Foto: SITA/AP

PARÍŽ 7. júna (WEBNOVINY) – Vo vojnou zmietanej Sýrii sa stratili dvaja francúzski novinári pracujúci pre rozhlasovú stanicu Europe 1.

V piatok o tom informoval ich zamestnávateľ, podľa ktorého už 24 hodín o nich nemá žiadne správy. Jedná sa o reportéra pre krízové oblasti Didiera Francoisa a fotografa Edouarda Eliasa. Stanica uviedla, že v prípade ich zmiznutia spolupracuje s francúzskymi úradmi.

Jej oznámenie prišlo krátko po tom, čo francúzsky prezident Francois Hollande vyzval na prepustenie dvoch nemenovaných francúzskych reportérov stratených v Sýrii. „Žiadam, aby týchto novinárov okamžite prepustili,“ povedal bez udania detailov novinárom v Japonsku, kde je momentálne na návšteve.

Podľa jeho slov to nie sú zástupcovia žiadneho štátu, „len ľudia, ktorí pracujú na tom, aby mohol byť svet informovaný“, podotkol Holande.

Od začiatku povstania proti sýrskemu prezidentovi Baššárovi al-Asadovi v marci 2011 zahynulo v krajine, kde medzičasom zúri občianska vojna, už najmenej 24 novinárov vrátane viacerých cudzincov.

Ďalšie k téme

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Viac k osobe François Hollande