V Trnave sa bude konať iba jeden protivládny protest, Demokrati ten svoj zrušili

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
PROTEST: Zastavme ich!
Účastníci počas protestu hnutia Progresívne Slovensko (PS), strany Sloboda a Solidarita (SaS), Kredsťanskodemokratického hnutia (KDH) s názvom Zastavme ich! pred Úradom vlády SR. Bratislava, 7. december 2023. Foto: SITA/Jana Birošová
Tento článok pre vás načítala AI.

V Trnave bude v utorok večer napokon len jedno protestné zhromaždenie proti vláde, ktoré na Námestí sv. Mikuláša organizujú opozičné politické strany Progresívne Slovensko, KDH a SaS.

Mimoparlamentní Demokrati svoj protest, ktorý pôvodne zvolali na Hlavnú ulicu, zrušili. Oznámil to predseda Demokratov Jaroslav Naď, ktorý pozval ľudí aby prišli o 18:00 na Námestie sv. Mikuláša. Robiť dve protivládne podujatia v rovnakom čase v jednom meste je podľa neho nezmysel.

Som presvedčený, že len spoločný postup a jednota jasne preukáže silu, ktorú občania majú,“ povedal Naď. Dodal, že osobne príde na protest PS, KDH a SaS v Trnave.

Verím, že mi nikto nebude zakazovať, aby som povedal to, na čom nám Demokratom záleží a na čom záleží všetkým slušným Slovákom,“ dodal.

PS, KDH a SaS v utorok organizujú protestné zhromaždenia Zastavme ich! okrem Bratislavy aj v Košiciach, Prešove, Banskej Bystrici, Nitre, Žiline, Trenčíne, Liptovskom Mikuláši, Považskej Bystrici a Spišskej Novej Vsi.

Ďalšie k téme

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Viac k osobe Jaroslav Naď
Firmy a inštitúcie DemokratiKDH Kresťanskodemokratické hnutiePS Progresívne SlovenskoSaS Sloboda a Solidarita