Slovenská inovačná a energetická agentúra a Slovenská svetelnotechnická spoločnosť pozývajú na pilotné školenia Technik svetelných systémov, ktoré sa uskutočnia v Bratislave, Banskej Bystrici a v Košiciach.
Remeselníci a pracovníci na stavbách si budú môcť v nasledujúcich mesiacoch zvýšiť kvalifikáciu v profesii technik svetelných systémov. Sériu bezplatných školení pre nich pripravila Slovenská inovačná a energetická agentúra (SIEA) spolu so Slovenskou svetelnotechnickou spoločnosťou (SSTS) v rámci projektu BUILD UP SKILLS – STAVEDU.
Pre záujemcov o rozšírenie kvalifikácie v odbore svetelný technik tím expertov už vypracoval učebné plány a osnovy. Výučba v rámci akreditovaného vzdelávacieho programu bude prebiehať počas piatich dní prezenčnou formou s praktickými úlohami v skupinách. Prednášky budú venované napríklad aktuálnym legislatívnym predpisom a technickým normám pre oblasť svetelnej techniky, jednotlivým prvkom osvetľovacej sústavy, ako aj svetelnotechnickému projektu. Absolventi budú mať samozrejme možnosť získať aj praktické zručnosti a skúsenosti s najnovšími technológiami využívanými pri návrhu a realizácii projektov. Odborným garantom vzdelávania pre profesiu Technik svetelných systémov je predseda SSTS Dionýz Gašparovský, ktorý je aj autorom učebného materiálu pre účastníkov školenia.
V rámci projektu sú naplánované tri série pilotných školení v Bratislave, Banskej Bystrici a v Košiciach. Záujemcovia sa môžu prihlasovať prostredníctvom elektronických registračných formulárov prístupných na stránke SIEA. Prvé zo školení sa začne v Bratislave 3. apríla 2017. Účasť na pilotných školeniach je bezplatná. Počet účastníkov je obmedzený. Potvrdenie prijatia registrácie bude záujemcov zaslané po doložení dokumentov o vzdelaní technického zamerania. Podmienkou prijatia na školenie je predloženie dokladu o ukončenom minimálne stredoškolskom vzdelaní s výučným listom alebo ukončenom stredoškolskom vzdelaní s maturitou.
Školenia sú určené remeselníkom a pracovníkom na stavbách s minimálne stredným odborným vzdelaním technického smeru. Podmienkou absolvovania kurzu je minimálne nižšie odborné vzdelanie, t.j. ukončené stredoškolské vzdelanie s výučným listom alebo vyššie odborné vzdelanie, t.j. ukončené stredoškolské vzdelanie s maturitou.
Účasť na pilotných školeniach je bezplatná. Školenia sú rozvrhnuté do 5 pracovných dní. Rozsah je 40 hodín vrátane záverečnej skúšky. Školiace dni sú rozdelené do dopoludňajšieho bloku (08.00 – 12.00) a popoludňajšieho bloku (13.00 – 17.00). Úspešní absolventi školenia dostanú certifikát.
Maximálny počet účastníkov školenia v Bratislave je 15, v ďalších dvoch mestách je maximum po 10 účastníkov. Vzhľadom na obmedzené kapacity odporúčame záujemcom o účasť na školení vyplniť registračný formulár čím skôr. Registrácia na prvé školenie v Bratislave sa uzatvára po naplnení kapacity, najneskôr 24.3.2017.
Podrobnejšie informácie môžete získať e-mailom na adrese zuzana.palugova@siea.gov.sk.