Video: Polícia prehľadáva nelegálnu skládku pri Hlohovci, nachádza sa na nej nebezpečný odpad

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Polícia, skládka Vlčie hory
Obhliadka na mieste protiprávneho uloženia nebezpečného odpadu v areáli odpadového hospodárstva Vlčie hory v blízosti mesta Hlohovec. 16. augusta 2018 Foto: facebook.com/policiaslovakia

BRATISLAVA 16. augusta (WebNoviny.sk) – Odbor odhaľovania nebezpečných materiálov a environmentálnej kriminality úradu kriminálnej polície Prezídia PZ spolu s pracovníkmi kontrolných chemických laboratórií sekcie krízového riadenia MV SR a Prezídia HaZZ vykonávajú obhliadky na mieste protiprávneho uloženia nebezpečného odpadu v areáli odpadového hospodárstva Vlčie hory v blízosti mesta Hlohovec.

Ako ďalej informuje Policajný zbor na sociálnej sieti, vzhľadom na poveternostné podmienky a na bezpečnostné riziká vyplývajúce z manipulácie s rôznymi nádobami obsahujúcimi nebezpečné tekuté odpady je táto činnosť vykonávaná v noci a za použitia rôznych ochranných prostriedkov.

Najdlhšia obhliadka v histórii

Cieľom činnosti je presne identifikovať všetky druhy nebezpečného odpadu a jeho množstvo, pričom tieto informácie sú rozhodujúce pre určenie rozsahu protiprávneho konania podozrivých osôb a tiež pre určenie spôsobu likvidácie tohto odpadu,“ konštatuje polícia.

Na skládke prvýkrát policajti zasahovali už v júni, obhliadku miesta činu preto označujú za najdlhšiu v histórii SR.

Skládka opakovane horí

Podľa aktivistickej internetovej stránky HCskladka.sk je na skládke Vlčie hory uložených viac ako 200-tisíc metrov kubických odpadu, vrátane niekoľkých tisíc metrov kubických nebezpečného odpadu. „Skládka opakovane horí, len v rokoch 2009 až 2012 zasahovali hasiči na skládke viac ako 40-krát,“ uvádza stránka s tým, že pri hasení požiarov opakovane namerali únik nebezpečných látok.

V júni tohto roka zasadal v súvislosti so skládkou krízový štáb na okresnom úrade v Hlohovci. Primátor mesta Miroslav Kollár vtedy uviedol, že najväčšie riziko predstavujú stovky barelov s nebezpečným odpadom uložené na voľnom priestranstve. Ministerka vnútra Denisa Saková podľa neho v tejto súvislosti prisľúbila, že problém sa bude riešiť počas letných mesiacov

Ďalšie k téme

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Viac k osobe Denisa SakováMiroslav Kollár
Firmy a inštitúcie PZ Policajný zbor SR