Vláda na post eurokomisára navrhne Šefčoviča. Môže dostať pozíciu, ktorú by nezískal nikto iný zo Slovenska, argumentuje Fico

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
VLÁDA: Výjazdové rokovanie v Košiciach
Zľava: Predseda vlády SR Róbert Fico, podpredsedníčka vlády SR a ministerka hospodárstva SR Denisa Saková, minister práce, sociálnych vecí a rodiny SR Erik Tomáš, prezident Zväzu automobilového priemyslu Slovenskej republiky Alexander Matušek a podpredseda Európskej komisie pre medziinštitucionálne vzťahy a strategický výhľadv Maroš Ševčovič počas tlačovej konferencie v rámci výjazdového rokovania vlády SR v Košiciach. Košice, 29. február 2024. Foto: archívne, SITA/Viktor Zamborský
Tento článok pre vás načítala AI.

Na pozíciu eurokomisára vláda navrhne Maroša Šefčoviča, ktorý je momentálne podpredsedom Európskej komisie. Uviedol to predseda vlády Robert Fico (Smer-SD) po skončení samitu EÚ v Bruseli. Ako premiér zdôraznil, pozíciu podpredsedu Európskej komisie zastáva „absolútne fundovaný a medzinárodne uznávaný človek“.

„Šefčoviča požiadajú o spoluprácu vždy vtedy, keď sú ťažké testy, akým bol napríklad brexit,“ vyhlásil Fico a dodal, že Šefčovič v súčasnosti pracuje na zelenej dohode a má veľké povinnosti v súvislosti s energiami.

„Dá sa predpokladať, že jeho postavenie v Európskej komisii je tak silné, že pokiaľ by pokračoval ďalej, tak dostane pozíciu, ktorú by nezískal nikto iný zo Slovenska,“ uzavrel Fico.

Ďalšie k téme

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Viac k osobe Maroš ŠefčovičRobert Fico
Firmy a inštitúcie Európska komisia (EK)SMER-SD