Aktualizované: Vladimír Országh je novým trénerom HC Slovan Bratislava

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať Diskusia
Vladimír Országh, Juraj Široký ml.
Zľava: Nový šéftréner HC Slovan Bratislava Vladimír Országh a prezident klubu HC Slovan Juraj Široký počas tlačovej konferencie HC Slovan k nasledujúcej sezóne Kontinentálnej hokejovej ligy (KHL). Bratislava, 30. máj 2018. Foto: SITA/Branislav Bibel.
  • aktualizované 30. mája, 10:30

BRATISLAVA 30. mája (WebNoviny.sk) – Novým trénerom hokejistom Slovana Bratislava sa stal Vladimír Országh. Vedenie klubu ho predstavilo v stredu predpoludním na tlačovej konferencii.

Štyridsaťjedenročný niekdajší útočník naposledy viedol tipsportligový tím HC ’05 iClinic Banská Bystrica, v ostatných dvoch sezónach s ním získal domáci titul. Na poste kormidelníka „belasých“ funkcii nahradí Eduarda Zankovca, ktorý počas ročníka 2017/2018 nahradil Miloša Říhu.

Pracujú na ďalších posilách

Za Slovan budú hrať Mário Grman, Patrik Lamper, Jakub Štěpánek a Marek Čiliak, potvrdil to člen predstavenstva Juraj Široký ml.

„Budeme pracovať na ďalších hráčoch. Niektorí sú oslovení, niektorí aj dohodnutí a všetko je pred podpisom. Sme Slovan a chceme v prvom rade postaviť kostru mužstva zo slovenských hráčov, voľné okienka potom dopĺňať legionármi,“ prezradil Vladimír Országh.

Asistenti zostávajú

Potvrdil aj, že Róbert Petrovický a Rudolf Jendek zostávajú na postoch asistentov a do Slovana sa vracia Pavol Rybár ako kouč brankárov. „Zatiaľ nebudeme špecifikovať mená z predchádzajúceho kádra, ale radi by sme si udržali hráčov, ktorí podávali kvalitné výkony,“ doplnil.

Országh v minulosti pracoval ako asistent trénera v Slovane, v sezóne 2014/2015 pomáhal Rostislavovi Čadovi a Petrimu Matikainenovi. Majster sveta z Göteborgu je zároveň asistent kouča Craiga Ramseyho pri slovenskej reprezentácii.

„Moja prvoradá práca bude v klube, o ďalšom pokračovaní v národnom tíme sa budem baviť s generálnym manažérom Mirom Šatanom,“ oznámil Országh.

Ďalšie k téme

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať Diskusia
Viac k osobe Juraj ŠirokýMarek ČiliakPatrik LamperRóbert PetrovickýRudolf JendekVladimír Országh
Firmy a inštitúcie HC Slovan Bratislava