Akciový trh USA si v závere týdňa pohoršil pre obavy z recesie, ázijská burza uzavrela zmiešane

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Obchodovanie, New York Stock Exchange, akcie, akciový trh, NYSE
Foto: ilustračné, SITA/ AP

Americký akciový trh vo štvrtok klesol pre obavy z možnej recesie. Dôvodom boli správy, že inflácia v Nemecku sa zvýšila, britská premiérka Liz Trussová potvrdila plán redukcie daní, ktorý znepokojil investorov, a aktivita čínskeho spracovateľského priemyslu oslabila.

Okrem toho správa o poklese počtu Američanov, ktorí požiadali o podporu v nezamestnanosti, podporila očakávania, že americký Federálny rezervný systém (Fed) bude naďalej realizovať plán zvyšovania úrokových sadzieb.

Index S&P 500 klesol o 2,1 percenta na 3 640,47 bodu. To vymazalo jeho zisky z predošlého dňa a dostal sa najnižšie od záveru roka 2020. Priemyselný index Dow Jones si odpísal 1,5 percenta a uzavrel na úrovni 29 225,61 bodu. Technologický Nasdaq si pohoršil o 2,8 percenta na 10 737,51 bodu a index malých spoločností Russell 2000 oslabil o 2,4 percenta na 1 674,93 bodu.

Vývoj na ázijských akciových trhoch bol v piatok zmiešaný. Hlavný japonský index Nikkei 225 klesol o 1,83 percenta a index čínskej burzy Shanghai Composite stratil 0,55 percenta, ale hongkonský index Hang Seng si o 0,03 percenta prilepšil.

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Viac k osobe Liz Trussová
Firmy a inštitúcie Federálny rezervný systém (Fed)