Americký akciový trh klesol. Zlacneli veľké technologické firmy, najvýraznejšie Nvidia

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
burzy, akcie, ázijský akciový trh
Ázijský akciový trh. Foto: archívne, SITA/AP
Tento článok pre vás načítala AI.

Americký akciový trh v pondelok klesol, keďže dlhopisový trh zvýšil tlak na Wall Street. Výnosy z amerických štátnych papierov stúpli po najnovších správach o ekonomike USA. Napríklad po správe, ktorá ukázala, že maloobchodné tržby v krajine sa minulý mesiac zvýšili viac, ako sa očakávalo.

Finančné trhy sú v nepríjemnej fáze, pretože sila ekonomiky podporuje nádeje obchodníkov na rast firemných ziskov, ale zároveň poškodzuje očakávanie, že klesnú úroky. Pohoršili si akcie veľkých technologických firiem. Spoločnosť Apple stratila 2,2 percenta, Nvidia klesla o 2,5 percenta a Microsoft zlacnel o 2 percentá.

Index S&P 500 klesol o 1,2 percenta na 5 061,82 bodu. Priemyselný index Dow Jones si odpísal 0,7 percenta a uzavrel na úrovni 37 735,11 bodu. Technologický Nasdaq si pohoršil o 1,8 percenta na 15 885,02 bodu. Nedarilo sa ani akciám malých firiem a index menších spoločností Russell 2000 oslabil o 1,4 percenta na 1 975,71 bodu.

Ázijské akciové trhy kopírovali vývoj na Wall Street a v utorok zamierili nadol. Čínsky akciový index Shanghai Composite stratil 1,65 percenta napriek správe, že čínska ekonomika v prvom kvartáli medziročne vzrástla viac, ako sa očakávalo. Index hongkonskej burzy Hang Seng klesol o 2,02 percenta a hlavný japonský index Nikkei 225 oslabil o 1,94 percenta.

Ďalšie k téme

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Firmy a inštitúcie AppleDow JonesMicrosoftNvidia