Ázijský aj americký akciový trh uzavreli zmiešane, ekonómovia však nepredpokladajú zmenu úrokov

americký akciový trh, Wall Street, akcie, burzy
Americký akciový trh sa vyvíjal zmiešane. Foto: SITA/AP
Tento článok pre vás načítala AI.

Americký akciový trh v stredu uzavrel zmiešane. Správa o vývoji inflácie v USA totiž ukázala, že rast spotrebiteľských cien v krajine sa zrýchlil, ale nie oveľa viac, ako sa očakávalo.

Výška úrokov sa zrejme nezmení

Hoci rast cien bol trochu silnejší, ako sa odhadovalo, ekonómovia a investori nepredpokladajú zmenu smerovania politiky amerického Federálneho rezervného systému (Fed). Stále prognózujú, že na zasadaní na budúci týždeň Fed ponechá úroky na nezmenenej úrovni.

Darilo sa akciám technologických spoločností. Online predajca Amazon stúpol o 2,6 percenta, akcie Microsoftu získali 1,3 percenta a akcie spoločnosti Nvidia zdraželi o 1,4 percenta. Technologický index Nasdaq si prilepšil 0,3 percenta na 13 813,59 bodu. Index S&P 500 sa v priebehu dňa pohyboval medzi malými ziskmi a stratami, ale nakoniec si pripísal 0,1 percenta a uzavrel na úrovni 4 467,44 bodu.

Vývoj ázijských trhov

Priemyselný Dow Jones však klesol o 0,2 percenta na 34 575,53 bodu. Nedarilo sa ani akciám malých firiem a index menších spoločností Russell 2000 oslabil o 0,8 percenta na 1 840,84 bodu.

Väčšina ázijských trhov vo štvrtok zamierila nahor. Index hongkonskej burzy Hang Seng stúpol o 0,23 percenta, čínsky akciový index Shanghai Composite vzrástol o 0,11 percenta a juhokórejský Kospi si pripísal 1,51 percenta. Hlavný japonský index Nikkei 225 však o 0,21 percenta klesol.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Firmy a inštitúcie AmazonMicrosoftNvidia