Mastercard ocenil slovenské banky za projekty v oblasti platobných kariet

|
Ilustračné foto MasterCard

Spoločnosť Mastercard udelila bankám pôsobiacim na Slovensku jedenásť ocenení za vlaňajšie projekty v oblasti platobných kariet. Slávnostného odovzdávania cien sa 14. januára v Bratislave zúčastnil aj minister financií SR Ladislav Kamenický.

„Slovensko je malá, ale dôležitá krajina s ohľadom na vývoj technológií. Sme laboratóriom pre kartový biznis a lídrom v mnohých inováciách. Štát kooperuje s trhom, vrátane kartových spoločností, aby sme rozšírili bezhotovostné platby a bojovali takto s daňovými únikmi,“ povedal minister.

Kartové transakcie rastú

Cenu za najväčší absolútny nárast objemu transakcií u obchodníkov zrealizovaných vydanými kartami za uplynulý rok získala Prima banka, ocenenie za najväčší absolútny nárast objemu akceptovaných kartových transakcií u obchodníkov za rok 2019 zase dostala Tatra banka.

Za najväčší absolútny nárast objemu transakcií u obchodníkov zrealizovaných vydanými prémiovými kartami ocenila spoločnosť Mastercard Slovenskú sporiteľňu, ktorá získala aj cenu za najväčší absolútny nárast objemu transakcií u obchodníkov realizovaných vydanými komerčnými kartami. Za najväčší absolútny nárast objemu transakcií u obchodníkov realizovaných vydanými kreditnými kartami si zase cenu odniesla ČSOB.

Spoločnosť ocenila aj najlepšiu marketingovú kampaň

Mastercard ocenil aj inovatívny prístup spoločnosti Cetelem za prvú biometrickú autentifikáciu platieb. Za najvyšší počet mobilných transakcií a digitalizovaných kariet za rok 2019 ocenenie získala mBank a najlepšiu marketingovú kampaň v oblasti platobných kariet mala vlani podľa Mastercard ČSOB. Za efektívnu podporu predaja kreditnej karty získala ocenenie aj OTP Banka Slovensko.

Za aktivity v oblasti digitálnych služieb dostala od Mastercard ocenenie aj 365.bank, ktorá ako prvá prišla s ponukou všetkých digitálnych platieb, a to ApplePay, GooglePay, FitbitPay a GarminPay. UniCredit Bank zase získala ocenenie za projekt charitatívnych kioskov podporujúci výstavbu školy pre postihnuté deti.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Ladislav Kamenický
Firmy a inštitúcie 365 bankCetelemČSOB Československá obchodná bankaMasterCardmBankOTP Banka SlovenskoPrima bankaSlovenská sporiteľňaTatra bankaUniCredit Bank