Ministerstvo hospodárstva vyčlenilo 15 miliónov eur na podporu inovácií, dotácie sa opäť netýkajú podnikov v Bratislavskom kraji

Karel Hirman
Minister hospodárstva SR Karel Hirman. Foto: SITA/Branislav Bibel

Ministerstvo hospodárstva SR vyhlásilo výzvu v rámci Operačného programu Integrovaná infraštruktúra pre podnikateľské subjekty na podporu inovácií a technologického transferu. Ako rezort v pondelok informoval, na výzvu sú vyčlenené prostriedky z Európskej únie vo výške 15 miliónov eur.

Modernizácia výrobného procesu

Cieľom je podporiť realizáciu inovačných opatrení v mikro, malých, stredných a veľkých podnikoch, výsledkom ktorých bude inovácia produktu alebo výrobného procesu.

Nenávratne poskytnuté finančné príspevky sú určené na obstaranie výrobných zariadení a zariadení na poskytovanie služieb či technologických celkov.

Bratislavský kraj opäť dostal stopku

Intenzita pomoci je určená v závislosti od miesta realizácie projektu a veľkosti podniku žiadateľa, pričom je určená podnikateľom, ktorí plánujú realizovať projekty na celom území Slovenska s výnimkou Bratislavského samosprávneho kraja.

Rozhodujúce je miesto realizácie projektu, nie sídlo žiadateľa. Výzva je vyhlásená ako uzavretá a žiadosti o nenávratný finančný príspevok je možné predložiť najneskôr do 30. decembra 2022, a to plne elektronicky, vrátane jednotlivých príloh.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Firmy a inštitúcie MH Ministerstvo hospodárstva SR